Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukončení smlouvy uzavřené rodičem po dosažení plnoletosti

Dobrý den,

Obracím se na Vás s prosbou. Můžete mne prosím odkázat na nějakou vyhlášku, které upravuje podpisové právo ?
Jde mi o to, že lékař ( konkrétně zubař ) odmítá ukončit smlouvu, kterou s ním uzavřel jeden z rodičů před plnoletostí ´pacienta´ i přes to, že nyní již plnoletý je a zodpovídá za sebe sám.
Lékař to argumentuje tím, že smlouvu uzavřel rodič a jenom on jí může ukončit nehledě na plnoletost ´pacienta´.

Samozřejmě vím, že je to nesmysl... s tímhle pohledem na věc, by smlouvu (pokud by byl rodič proti), nemohl ukončit ani v šedesáti, ale až to půjdu lékaři ´vysvětlit´ rád bych se s patřičným paragrafem v ruce vyhnul jeho proslovům a zbytečným hádkám.

Předem děkuji za odpověď
S pozdravem...

Podepište negativní revers o ukončení léčby (vzory se dají najít na internetu) a předejte ho lékaři. Nemá právo ho odmítnout. Pokud by to přesto udělal, podejte stížnost na Českou lékařskou komoru.

Jinak osobně bych to sundání vůbec nedoporučoval. Je to sice nepříjemné, ale výsledek stojí za to.

No hlavně bych si předem zjistil možnost přechodu k jinému zubaři, protože ten dosavadní po tom vytmavení asi nebude mít o další spolupráci s případnými problémy zájem nebo začne ošetřovat stylem dr.Mengele. Protože zubařů je všeobecně málo a v některých oblastech je dost nemožné se někam přihlásit.