Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nákup na IČO

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně nákupu na IČO. Už delší dobu plánuji si založit vedlejší živnost.
A vzhledem k opatřením kdy jsou skoro veškeré obchody uzavřeny pro fyzické osoby řeším problém kde nakoupit materiál na ruční výrobu.
Ne vše se dá koupit online a bez osobní kontroly.

Většina obchodů (pila, skald oceli, ...) mě nepustí bez ŽL ani do obchodu a tedy uvažuji, že bych si založil živnost už teď.
Aktuálně bych potřeboval koupit materiál v dřevo skladě, ale jen pro svou potřebu!

Můj dotaz tedy zní: stačí mít ŽL nato aby mě pustili dovnitř, ale já stejně zaplatím jako fyzická osoba hotově?
Protože mám obavy že toto nestačí a budu muset uvést při nákupu IČ (protože mohou prodávat jen živnostníkům/firmám). Ale jak se to pak řeší pokud materiál použiji pro svou osobní potřebu?
A platí se v takovém případě (na firmu) vůbec plná daň 21%?

Ke mě přijde o obchodu zákazník, sdělí že to kupuje na firmu Vondráček, a platí hotově, páč pan Vondráček platí vždy hotově a má několik zaměstnanců, kteří chodí kupovat materiál na různé stavby.

Každý si může vytisknout živnosťák pan Vandráčka, ale já ho nekontroluji.

To mas dobre, ja obcas nakupujem na kamosa v jednej elektropredajni, pretoze tam ma kredit, takze ani platit nemusim;o).
Ale samozrejme obchod aj on o tom vie.
Keby bol vsak obchod prilis dovercivy viem si predstavit, ze tam pridem a nakupim na niekoho kto nakupuje na fakturu len tak. Su naozaj vacsie firmy, ktore posielaju takto na nakupy roznych pracovnikov.