Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Poškození zaparkovaného vozidla dopravním značením

Ahoj,
Dneska při příchodu k zaparkovanému autu na ulici před domem jsem zjistil, že se utrhla část dopravní značky a spadla mi na auto.
Na autě jsou pomlácené plechy a odřený lak.

Na místo jsem zavolal policii, abych měl věc zdokumentovanou.

Moje otázka zní: můžu po majiteli značky vymáhat úhradu škody na vozidle? A jaký by byl nejlepší postup řešení věci?

Značka je pevná (nepřenosná), parkovat se na místě smí. Škoda na vozidle je cca 10 tisíc.

Díky za rady.

Musí se zjistit, jaký byla příčina utržení značky.
Vichrem nedostanete nic, špatnou údržbou ano. Vandalismus se asi nezjistí, kdo to udělal.
Každopádně máte protokol, sežeňte správce komunikace a po tom to zkoušejte. Jenže oni mají znalé právníky a Vy nemáte nic, jen škodu.

Jakmile se to stalo ve městě tak vše kolem cest a značek jde za městem, podle velikosti obce pak záleží jestli na to mají útvar dopravy a armádu lidí nebo to všecho vyřídí jedna osoba starosty. :-) Vedení škodní události skončí na pojišťovně, takže strana obce/města musí postupovat jako při jakékoliv hlášení škod pojišťovně, jen lidi co jednají s pojišťovnou nesmí být vohnouti a něco zanedbat. Já to podstupoval jednou a spokojenost, detailní popis škody, podloženo mraky fotek, tp vše vyřízeno korespondenčně přes emaily, a dostal jsem peníze bez průběžného licitování tak jak jsem požadoval. Tady v tom případě PČR udělala protokol, to stejně vyžaduje silniční zákon, mohou se hodit vlastní fotky, pojišťovna může žádat extra materiály k případu, kdyby je poškozený měl. V jiné právní záležitosti zase s městem tak dobře nevycházím, jednání je dlouhé, ale jsem optimistou, že se někdy dohodneme.