Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výživné na syna

Dobrý den,
měl bych dotaz ohledně výživného.
Syn v lednu 2021 již dovršil 18 let tudíž je plnoletý.

MUSÍM I NA DÁLE PLATIT VÝŽIVNÉ?

Do práce ani do škole NECHODÍ.

Je doma s matkou dokonce nechodí ani na úřad práce jako žadatel o zaměstnání.
Žádné příjmy nemá jen co pošlu já výživné.

Děkuji za vaši odpověď.

Platit musíš dál, protože by se syn mohl právně bránit a později by tě navštívil exekutor. Celé to stojí jen na komunikaci mezi tebou a synem, jestli je ochotný ti podepsat písemnou dohodu o ukončení placení výživného. Pokud ne, na okresní soud si podej Návrh na zrušení vyživovací povinnosti, nějaký vzor žaloby najdeš na netu.

Vyživovací povinnost rodičů vůči dětem není časově ohraničena. Věková hranice 18 let tak nehraje téměř žádnou roli – alespoň pokud mluvíme o samotném právu na výživné. Vyživovací povinnost rodičů vůči dětem trvá až do doby, dokud děti nejsou schopny se samostatně živit.
https://www.vasevyzivne.cz/vyzivne-na-zletile-dite/

Podrobně popsáno zde:
https://www.epravo.cz/top/clanky/zanik-vyzivovaci-povinnosti-rodicu-k-diteti-105970.html