Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dedicke rizeni

Ahoj vsem - mam pritelkyni nejsme sezdani , pritelkyne ma dve deti 10 a 13 let a bydlime u me.
ma probehnout dedicke rizeni a ona ma exekuce neco kolem 140 000. v dedictvi ma byt byt v hodnote 2 000 000.

chci se zeptat muze se pritelkyne vzdat dedictvi s tim ze ho da na me? aby jsme predesli obsazeni bytu exekucemi ?

Není to možné, exekutor by to napadl jako účelové jednání a majetek by stejně šel do exekuce.
Exekutor může i nějakou dobu zpětně (tuším 3 roky) napadnout účelový prodej nebo převod nemovitosti.

140.000 Kč není ve srovnání s bytem tolik.
Rozumnější by bylo pokusit se nějak sehnat peníze, zaplatit exekuci a teprve potom nakládat s bytem.