Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smlouva o smlouvě budoucí - lze ji jednostranně zrušit?

Před třemi lety jsem uzavřel smlouvu o smlouvě budoucí (jednalo se o věcné břemeno k nemovitosti jejímž jsem spoluvlastníkem ohledně rekonstrukce přívodu elektřiny, snad náhradu nadzemního vedení kabelem).
Od té doby se kolem toho nic nedělo, asi si ta firma co to chtěla dělat vzala moc velké sousto.
Ta doba se mi nelíbí, je možné, abych tu smlouvu zrušil a případně uzavřel novou, až to bude aktuální?
Kdo ví, komu ten můj souhlas může posloužit a mně přinést problémy.
Myslím, že v té smlouvě nebylo žádné datum do kdy se to má uskutečnit.

Asi ti na to nikdo presne neodpovi, dokud ji neuvidi.
Ale vetsinou smlouvy nelze jen tak jednostranne rusit, pokud v nich neni uvedeno, za jakych podminek a co z toho pak plyne, jinak by to smlouvy nejak nebyly moc uzitecne (dnes se dohodneme, jak se dohodneme za rok, ty na tom zacnes delat, investujes do toho a ja ti zitra, nebo za 10 mesicu, reknu "tak houby, nic nebude" - kdyby to slo tak lehce, tak proc bys to dnes uzaviral?)

-----

Proto obvykle (nejen tyhle) smlouvy obsahuji ruzne odstavce o tom, kdy, jak a tak lze odstoupit, pripadne co za to (smluvni pokuty, ucelne vynalozene naklady ....) a navic se na ta vztahuji mraky dalsich ustanoveni v zakone (neni-li smluveno jinak, v dobe v miste obvykle, nepricici se dobrym mravum ...) a taky omezene (nejdela vsak, nevyse vsak, lze-li spravedlive pozadovat ...)

Takze pokud se s druhou stranou neda rozumne jednat, tak bud to zverejnit tady a doufat, ze nekdo kolemjdouci bude vedet / videt nejake diry, nebo s tim jit na pravnika, co na to jako on, jak to vidi.

Klidne se muze i ukazat, ze smlouva je od pocatku neplatna, nebo ze je nevynutitelna a nebo naopak ze ses zaprodal naveky ... a nekdy to muze byt jen rozdil v nejake formulaci nejake vety ...