Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdravotní pojištění po škole

Dobrý den, v červnu loňského roku jsem státnicoval (Bc), poté přešel na jinou školu na inženýrské studium, byl jsem přijat na základě úspěšně přijímací zkoušky v 2.kole a řádně se zapsal. Nyní mi přišlo z pojišťovny (211) vypořádání a chtějí po mě doplatek za 2 měsíce, kdy jsem "nebyl" studentem. Prosím o radu jak to mám dále řešit, kdo je v právu? já, nebo pojišťovna? P.S. 26 mi ještě nebylo, nikdy jsem nepracoval na HPP

Předmět Autor Datum
Pojišťovna nemá křišťálovou kouli, má jen blbé počítače, tudíž je potřeba dojít tam s potvrzením o s…
ml1 04.03.2021 14:33
ml1
https://www.vzp.cz/o-nas/aktuality/vime-o-vas-ze-studujete poslední
L-Core 07.03.2021 07:56
L-Core

Pojišťovna nemá křišťálovou kouli, má jen blbé počítače, tudíž je potřeba dojít tam s potvrzením o studiu, když to tam nedokázala škola doručit (bohužel nepořádek v tom neni asi jenom u VZP (111)).Takto jsem nosil potvrzení snad každý rok, protože každý rok se jim ta informace někam ztratila; poprvé to bylo tak, že po mě chtěli pojištění asi za 3 roky (to je taková ta strategie maximalizace penále tím že se pohledávka vymáhá měsíc před promlčením) to bylo dokonce možná skoro za celou střední školu, už nevím. Pak už to bylo vždy jen po roce a to už jsem jim to tam nosil i preventivně. Zajímavé, že ze zaměstnání tam tu informaci dostávají bez problémů.
Status studenta končí na konci prázdnin (i když studium končí obhájenou státnicí), teda pokud se něco nezměnilo, tak to fungovalo, když jsem studoval já. Stejně tak začíná 1. září i když se nastupuje v říijnu.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru