Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dědictvi zmena v katastru nemovitosti

Ahoj vsem pred dvemi a pul mesici umrel tata pritelkyne a notar nas jeste neoslovil ale na katastru nemovitosti se z menilo jmeno majitele bytu misto toho taty na ceska republika kde ceska republika je zastupvana uradem pro zastupování státu ve věcech majetkových... co to znamena?

Zajdi k jakémukoliv notáři a vezmi sebou všechny doklady (rodný list kde je zapsán jako otec zemřelý), občanku, úmrtní list, fakturu od pohřbu atd. Notář už ti řekne co se má dělat. Ono to může taky být nějaké šméčko úředníků. Jednejte co nejrychleji.

2,5 mesiaca... nie je to dlhá doba, často dedičské konania trvajú roky. Ale pokiaľ notár ešte nezačal dedičské konanie - niekto (často sú to podvodníci, uplatní úradníci) zistil skon vlastníka, zistil, že ded. konanie ešte nebolo ani započaté a tak " z moci úřední" dal uvedený majetok zapísať na štát - t.z. že ten pozemok je akoby bez majiteľa a štát ho môže predať tomu, kto dá viac - bez ohľadu na to, že dedičia existujú. A potom získanie tohoto pozemku späť je niekoľkoročný boj o vlastnícke právo a žiaľ - často ten vlastník/ budúci oprávnený vlastník príde skrátka - teda mu zostanú oči pre plač. Jednoducho - štát ho OKRADNE!