Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej sestavených počítačů

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co vše je potřeba pro prodej vlastních počítačových sestav.

Mám živnost volnou poskytování software a řemeslnou výroba instalace, opravy elektrických strojů a přístrojů,elek­tronických a telekomunikačních zařízení.

Budu potřebovat prohlášení o shodě ke každému počítači?
A jak je to s elektromagnetickou kompatibilitu? Pokud se nepletu tak kupovaný zdroj by ji měl mít? Nebo musim zajistit měření každého modelu nebo i každého počítače?

Usnadnilo by vám to nějak, kdybyste prodával komponenty do počítače a složení jakožto službu, místo prodeje celého PC?

Vím, že je to odpověď dost na nic, ale nikdo tu neodpovídá, tak zkouším alespoň nějak pomoct. Přímo na váš dotaz odpovědět nedokážu.

Certifikaci by měl mít zajištěnu výrobce komponenty - bez toho to v podstatě ani nemůže uvést na trh, takže pokud to budeš jen skládat, ale nebudeš nijak modifikovat zapojení (třeba ve zdrojích měnit součástky za kvalitnější - typicky kondenzátory ve zdrojích), tak nemusíš zajišťovat nic…