Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prokázání totožnosti - vládní usnesení

Ahoj, mám povinost prokázat policii svojí totožnost pokud například poruším vládní usnesení typu že nemám na sobě respirátor / nedodržím dva metry? Může mě policista vyzvat k prokázání totožnosti na základě zákona o policii aniž by mě poučil o tom jaký zákon + paragraf jsem porušil?
Vidím dvě různá typy videií kde právník nebo obyčejný člověk odmítne se prokázat a policajt nic nezmůže a potom video kde policajt omezí člověka na osobní svobodě.

Mě by zajímaly rozumné pohnutky, proč prokázání totožnosti policii případně odmítat. Nikdy by mě nenapadlo na vyzvání tak neučinit. A kdybych si začal nějak vyskakovat, vzpouzet se, oprávněně bych počítal s tím, že také můžu chytnout jednu pendrekem. Zaslouženě.

Bohuzial dnesna doba priniesla kopec takychto samovykladacov prava.
Ale kludne nech to odmietne.
Ja byt policajtom nasadim mu puta a predvedietm ho na najblizsi okrsok k preukazaniu totoznosti...a este by som ho aj 24h podusil v cele predbezneho zadrzania.
Pretoze to vsetko im zakon (aspon u nas) umoznuje.
A keby ma samovykladac prava s tym nejaky problem rad sa s nimi bude roky tahat po sudoch.

Places na nespravnom hrobe, pretoze som so stranou (s niektorymi jej clenmi) bojoval uz od ranneho detstva.
Ty si evidentne nezazil vyhrazky ako sa nedostanem na gymnazium napriek tomu, ze som bol najlepsi v matematickej triede a 3 na vysvedceni nemal.
Ani to ako mi na gympli, ked som odmietol vstupit do SZM povedali, ze budem mat problemy dostat sa na vysku.

Ale mylis is pojmy anarchia a sloboda evidentne.
Ospravedlnuje ta tvoj vek castocne.

Jsem rád, že jsi mne pochválil za věk, to před důchodem potěší. O rodné straně toho vím hodně, tobě vyhrožovali, nám zabavovali hospodářství a o studiu na vysoké se mluvit ani nedalo. Proto mne neskutečně vytáčí chování části policie a městské obzvláště. Doufám, že se nikdy nevrátí doba kontrol občanek plošně v restauraci a bez důvodu, nebo šikanování lidí jen tak pro zábavu. Sám jsem měl několik střetů s VB, protože jsem se nechtěl nechat jen tak buzerovat i se stříháním vlasů.
Policie je represivní složka, která by měla striktně dodržovat zákony a ne svévolně zneužívat jejich výklad.
Nejsou to žádní nedotknutelní bohové, to se jen tak snaží předstírat. Stačí se podívat na množství trestných činů, které spáchají příslušníci policie, není snad týden, aby se nějaký nestal i s fatálními následky. To nesvědčí o psychické odolnosti a ani o kvalitním lékařském posudku.
Takže na závěr, nevidím jediný důvod zbytečně prokazovat svoji totožnost, když jsem nespáchal žádný trestný čin, nebo přestupek. Je to jen buzerace části přemotivovaných policajtů, hladících si své ego.

Naprosto souhlasím. Jen k těm policistům. Oni většinou pracují s kriminálníky, pokud mají oslovit normálního člověka tak je to pro ně problém. Já o policistech tvrdím celý život, že to jsou lidé které náborář od policie ukecal ke službě ještě před tím než sklouzli na dráhu kriminálníka. Je to stejné jako když si děti hrají na policajty a zloděje.:-)

Jen pro dokreslení informace ze seznamu.
Výjimečný, třicet let dlouhý trest navrhla v pondělí státní zástupkyně pro bývalého policistu, kterého viní mimo jiné z brutální vraždy ženy či znásilnění vlastní matky. Podle žalobkyně byly pro uložení výjimečného trestu splněny zákonné podmínky. Rozsudek patrně padne ve čtvrtek.
A tento "člověk" by měl kontrolovat něčí totožnost?

Nevidim jediny dovod nepreukazovat totoznost.
Chyba ti evidentne empatia a schopnost vzit sa do pozicie policajta.
Pausalizovanie na zaklade negativnych skusenosti z minulosti o tom svedci.
Samozrejme suhlasim, ze nie vzdy je v radoch statnych, ci nebodaj mestskych policajtov elita naroda. Na debila natrafis vsade.
Aj ja som mal v minulosti konflikty s policiou a poznam kopec debilov, ktory tam sluzia. Ale poznam aj kopec normalnych chlapov a viem co kazdy den zazivaju s roznymi samovykladacmi zakona a principialnymi odporcami.

Já zase nevidím důvod, být k policii empatický. Policajt je policajt a má se chovat profesionálně ať narazí na kohokoliv, od toho má výcvik, plat a různé výhody. Pokud nezvládá svoje emoce a tahá do práce své nálady, nemá tam co dělat.
Už jen tvoje slova," já bych ho podusil 24 hodin, mám na to právo", ukazují, že ty by jsi nikdy neměl projít psychotesty a policistou se stát. Ty si totiž pleteš práci policie a soudů a pokoušel by jsi se "trestat" případné hříšníky. To je naprosto špatně, policajt za žádných okolností nemá právo trestat podle své úvahy. Proto jsem tě odkázal do starých dob, tam to bylo běžné, a když to chápeš jako normální, tak se ti zřejmě po takovém jednání stýská.
No myslím, že by to stačilo, nejsme na jedné lodi.