Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podvod - Závažná trestná činnost

Zdravím,

Na jedné stránce sem obchodoval s jedním týpkem z Austrálie, zaplatil sem mu 1500.00 Kč měl mi poskytnout investiční službu s návratností 500% do 30 dní, bohužel peníze nikde nejsou, a nikdo se neozývá, mám tudiž důvodné podezření na závažnou trestnou činnost, která se trestná dle zákona, Jde sice jen o 1500 Kč, ale zjistoval sem si info, a částka se pohybuje okolo 1,2 mil. Kč celkově, tudiž to je práce pro Interpol, a na mezinárodní soudní zatykač ne? Vydají ho do Česka nebo bude odsouzen dle zákona v Austrálii?

To je mi jasné, že celkovou, Proto jsem psal, zda tam budete bydlet všichni. Proč tady řešíš koupi bytu, když na něj nemáš?
Ovšem kdyby to fungovalo, tak z vložený 1500 korun a slíbeném zhodnocení při opakovaných vkladech máš za 6 měsíců slušných 23 437 500 Kč a za to už koupíš vilu. :-)

Kvůli tvým 1500 korunám, pokud sis tedy všechno nevymyslel jako známý troll, asi Interpol aktivován nebude. Těch 1,2 milionu máš prokázaných jak? Máš nějaký seznam podvedených s přesnými částkami? Tak si společně najměte právníka v té Austrálii, možná vám další milion na jeho služby bude stačit. Ale když prodáš pár těch diamantů, tak to snad problém nebude. A smlouva o vydávání s Austrálií není uzavřena, bude uvězněný tam a vy to budete platit, takže ty peníze raději odepiš a běž si vydělat nové, třeba brigádou na poště.

To není trestná činnost, ani podvod. To byla výuková lekce za 1500 Kč o tom, jak nenaletět podvodníkům, slibujícím horentní a snadné zisky. Pokud sis ze školení žádné vědomosti nepobral, riskuješ, že si podobné školení v budoucnu zopakuješ.