Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Použití loga firem na stránkách.

Zdravím,
mám servery které používám k poskytování hostingu lidem.
V těch serverech mám různé HW a SW.
Rád bych na své stránky dal Obrázek firmy jako reference že používám v těch serverech tyto hw/sw... např. Intel, Cisco, HP, fujitsu, apc, ibm. ¨
Servery fyzicky neprodávám.
Ten obrázek by byl akorát odkaz na hlavní stránku dané firmy.

Co musím udělat abych mohl použít tyto obrázky s linkem ? Potřebuji vůbec jejich souhlas ?
Myslím si že jim dělám spíše reklamu než abych jim mohl škodit a nevím jak mám konkrétně postupovat.
Co kdybych prostě vyfotil od každé věci 1 komponent kde bude už dané logo firmy a prostě udělal na to link ? To není přímé použití loga.
To není konkrétně logo ale vyfocený hardware a odkaz na firmu co jej dělá ne ?

Děkuji.

A to je špatně ? Netřeba zase dělat že na někom rejžuji jak kdybych je obíral o živobytí. Stále se člověk snaží nějak vydělat a proto také k tomu využívá všemožné prostředky. Dle mého tohle je ještě poctivá praktika. Vydělávám na službě. A neuvažuji o přímém použití loga nýbrž o užití fotografie s produktem který jsem zakoupil a prostřednictvím něj produkuji svou činnost. Je to to samé jako bys používal vozy mercedes k tomu aby jsi jezdil s taxi a vyfotil vůz mercedes na své stránky. Nemyslím si že tohle je zneužití autorských práv ohledně loga firmy. Můžeš mi to ale vyvrátit nějakým paragrafem. Od toho jsem tady přeci jen přišel. :-)