Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přeplatek na dávkách

Dobrý den, jsem studentem a žijeme s mamkou jako samoživitelka a dalsima 2 bratry. Já jako student přijem nemám, pouze sirotčí důchod a chodím na brigády na dpp, sirotčí bere matka, jelikož to táhne sama a já si z brigád platím auto a vše co potřebuju. Ale mé brigády jsme nepsali jako příjem do žádosti o přispevek na bydlení, protože jsem student a nemám stálý příjem tak nechápu logiku toho, že bych to tam psal jako kdybych byl zaměstnaný což nejsem. Ale vznikl přeplatek kontrolou u jedné firmy kde jsem dělal, a chtěj vrátit 10000kč za 6 měsíců. A chtěl jsem vsvětlení od paní co to má znamenat jaký přeplatek a ona že jsem nenapsal příjem kdyz jo jasně rikám že jsem student a ještě mi pohrozila že to mají povinnost ohlásit policii. Netušil jsem vůbec, že by se tam brigády s tak nízkou částou měi zapisovat, přijem pokaždý jiný, vždy pod 10000 na brigadach. A už přišel dopis kam to zaplatit, ale neni tam napsáno, že by se to řešilo s policií či něco, pouze chtěji zaplatit částku, coz uděláme, nevěděli jsme to nikdo z nás a s paní z úřadu jsem se dohodl, že jsem to nevedel a byl poučen a už to tam budu psát. Hrozí něco v tomto případě? Mají povinnost do dopisu napsat, že se to bude řešit právní cestou i když to zaplatime?

Přeplatek v davkach na bydlení vznikl na 10 264kč za 6 měsicu, kde jsem dělal v jedne firme na dpp pri studiu, ale nebylo to napsane v zadosti o prispevek na bydleni a tak to chtěji vrátit, což udelam, jde mi zda to budou dál řešit když to nenapsali v dopise