Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční klimatizace - reklamace, práva zákazníka a firmy

Dobrý den, chtěl bych se optat. Píši jako podnikatel. Zákazníkovi byla opravena klimatizace minulý rok (před 11 měsíci) vyměněny řádně díly, které mají být vyměněny. Teď zákazník přijel, že klima opět nejde, že chce vrátit peníze, že jde o tutéž závadu na dílu (kompresoru). ALE mezi tím zákazník do telefonu uvedl, že mu bylo kontrolovaná jinde, kde řekli, že je tento díl vadný. Mám nějaké právo, že mohu reklamaci odmítnou, když navštívil jiný servis, kde se mu v tom někdo hrabal. Jak má ted reklamovat něco, když nevím, zda se to nestalo tam a teď by ten díl jde opět reklamovat. |Děkuji za informaci

Koukám, že jsem rozpoutal různé názory dotazem.

Nejde z auta toto vymontovat a říci zákazníkovi, odjedete a pak zavolám.

U dílu nemohu já říci, zda je chyba dílů nebo za to může někdo jiný, díl půjde na rozbor k výrobci. Podotýkám někde o nové auto, jde o starší vůz, kam se montoval nový dil

Jestli to fakt nejde, tak to res jednoduse. Na miste vyzkousej, jestli kompresor fakt nejde. Pokud ne, tak tam zakaznikovi namontuj novy, s tim ze si ho zaplati. A uzavres s nim pisemnou dohodu, ze mu ho proplatis, pokud se ukaze, ze byl opravdu vadny.