Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prestupek parkování

Dobrý den lidí ☺,
Dnes mi bylo odtažení auto z důvodu stání 3m od přechodu. Kde jsou schopni stát lidí i na něm. Což není výmluva, já vím.
Co mužů čekat od přestupkového řízení?
2150 Kč zaplaceno na parkovišti.
Ale byl odtah opravdu nutný? Nikoho to ne blokovalo a teď tam stojí auta na prasátka a nikdo to neřeší.
Je mi jasné, že to bylo na udání.

Má někdo zkušenost? Popřípadě co od toho čekat a kolik to bude stát?

Při přestupkovém řízení si nasypej popel na hlavu (donutila mě manželka, odvoz nemohoucí babičky, zdravotní problémy dítěte atd.), dostaneš pokutu a nedělej z toho tragédii. Těch komu alespoň jednou jeho káru neodtáhly je habaděj.

1) technická porucha signalizovaná červenou kontrolkou motoru. V souladu s návodem k použití vozidla jste okamžitě zastavil a vypnul motor. Pokračováním jízdy byste mimo jiné mohl ohrozit jiné účastníky provozu. Po nějaké době se vám konečně podařilo se spojit s technikem vašeho servisu, který vám doporučil zkontrolovat jistý kabel - a opravdu po jeho domáčknutí do konektoru kontrolka zhasla a vy jste mohl bezpečně pokračovat v jízdě.

nebo 2) byl jste chvilkově zdravotně indisponován například silnou bolestí hlavy. Jízdu v tomto stavu zakazuje zákon. I v tomto případě jste odvracel možnost ohrožení ostatních účastníku provozu okamžitým přerušením jízdy. V nejbližší lékárně jste si koupil vhodný lék proti bolesti, který však nevylučuje řízení vozidla. Po 30 minutách se vám udělalo úplně dobře a vy jste bezpečně pokračoval v jízdě.

Vyberte si, co z toho jste spáchal.