Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Najemnik - vyuctovani teple vody

dobry den,
jsem najemnik v rodinnem dome a mam v pronajmu horni patro (2 generacni dum a mam byt 2+1)
Nemam v bytove jednotce nainstalovany vodomer na teplou a ani studenou vodu.
Ve smlouve mam napsano, ze mam platit najem, plyn a vodu v te a te vysi.. elektrinu si platim sam.. to hodiny mam..
Jak mam platit spotrebu plynu a vody? A majitelka na me prisla i s ohrevem teple vody, ktery neni ve smlouve nijak ustanoven..
Neni ani vypsano, co je zahrnuto v castce za najem.
Nevim jeslti je to najem i s ohrevem teple vody, jelikoz neni nikde pisemne, mezi mnou a pronajimatelem, ustanoven.
Musim platit za ohrev teple vody? jak? Podle ceho?
Jsme dohodnuti a je to i v najemni smlouve, ze platim spotrebu vody 2/3 (jelikoz bydlim se sestrou) a plyn ve vysi poloviny fakturace.. Podle poctu bytovych jednotek..
Otazka je tedy jasna, platim vodu, ohriva se plynem a ten taky platim. Co ma tedy znamenat ten ohrev teple vody? Jak mam souhlasit s jeho vysi, kdyz neznam skutecny odber? Nevim kolik spotrebuju vody ja a kolik majitelka (bydli dole)
Diky za info

A voda se ohriva cim? Plynem? Tak kdyz uz ho platite, je v tom i ten ohrev. Nebo jak si majitelka predstavuje, ze oddeli spotrebu plynu na ohrev vody, na topeni a pripadne na vareni? At vam vysvetli, jakou logiku chce k vypoctu pouzit a pak to sem napiste.

Diky.. Rika mi to kazdy.. Hlavne se ji zeptam na to, komu ona plati za ohrev vody a at mi ukaze faktury..
Obira me o penize a jeste se nestydi..
Ma 74 let, nerozumi vubec nicemu a sousedi ji tu na vesnici radi, jak me zmanipulovat..
Pokud se v teto veci neco udeje, dam vedet..
Kazdopadne dikynza info