Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dedictví

Nazdar panové a dámy. Před nedávnem mě došel dopis, a to že jsem předvolán Ve věci řízení o dědictví. Potíž je v tom, že tu dotičnou osobu jsem nemohl ani poznat, protože umřela o 13 let dřív než jsem se narodil. Takže si mám myslet, že to dědictví spalo 62 let! Je to normální?

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Existuje právny pojem "Novoobjaveného majetku", tiež "Duplicitného, zdvojeného majetku". Majetkové… nový
Nuda 16.07.2021 22:38
Nuda
Dedí sa so súhlasom výhradne do výšky podielu na zostatkovom majetku poručiteľa. Ak bol majetok v mí… nový
Kachlík 17.07.2021 20:27
Kachlík
Daj sem texty dedičského konania (vyčiernené), velice by nás zaujímalo meritum. Jen to ne, ještě by… nový
Prasak 17.07.2021 22:52
Prasak
Já bych asi nakmital k nějakému advokátovi co se na podobné věci specializuje (třeba by ti poradil m… nový
Yarda 18.07.2021 10:03
Yarda
Nevím uvidím. Jdu (tedy jedu) tam 27. 7. poslední
jezekhifi 18.07.2021 16:39
jezekhifi

Existuje právny pojem "Novoobjaveného majetku", tiež "Duplicitného, zdvojeného majetku".

Majetkové práva sa podľa zákona nepremlčujú, nerušia, nevyvlastnia bez súhlasu oprávnených osôb, reálnych dedičov zapísaných v platnom LV príslušného k.ú. Tak káže platná litera zákona.

Dedičského "řízení" sa neboj, smelo vstúp do konania s vyžiadaním veškerých relevatných, právoplatných, verejných listín v originále prípadne listiny verifikované notárom (notárom nemusíš dôverovať, lebo sú to zapredanci, nakvasenci boľševickej, zločineckej mafie).

Zmluvy v tejto veci nepodpisuj v.r. než sa neoboznámiš s podstatou merita veci.

Dedí sa so súhlasom výhradne do výšky podielu na zostatkovom majetku poručiteľa. Ak bol majetok v mínuse, zaťažený dlžobami, exekúciami apod., na tvoj osobný majetok ani financie sa nesmie šáhnúť.

Zrejme sa jedná o nejaký výjeb, omrd, v opačnom prípade by sa neunúvali.

Daj sem texty dedičského konania (vyčiernené), velice by nás zaujímalo meritum.

Dedí sa so súhlasom výhradne do výšky podielu na zostatkovom majetku poručiteľa. Ak bol majetok v mínuse, zaťažený dlžobami, exekúciami apod., na tvoj osobný majetok ani financie sa nesmie šáhnúť.

Čekal jsem, jestli to vytáhneš, a znovu ti radím - vyser se na české právo, nebo ho nastuduj. Tohle totiž už neplatí, a buď dědíš majetek VČETNĚ dluhů do plné výše, nebo se můžeš dědictví zříct (existuje ještě "výhrada soupisu pozůstalosti" - tam se dědí dluhy pouze do výše děděného majetku, ale to je nejspíš v tomhle případě irelevantní)…

Já bych asi nakmital k nějakému advokátovi co se na podobné věci specializuje (třeba by ti poradil místní notář, kam se máš obrátit).
Asi se tu nebudeš svěřovat wo co go, ale v téhle záležitosti by ty peníze co ten advokát určitě bude stát mohly být dobře investované - tedy pokud to dědictví neobnáší starou almaru rozežranou červotočem a troje použité fusekle.
:beer:

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru