Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Promlčecí doba městského úřadu

Dobrý den,
měl bych dozaz. Policií mi byl odebrán řidičský průkaz za alkohol v dechu. Odmítl jsem a jel jsem na krev (už je to měsíc a nemám výsledky.) . Zhruba do pěti dnů mi přišel dopis s tím, že je podezření, že jsem jel pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky. Měl jsem lhůtu několik dní na moje vyjádření.
Vyjádřil jsem se hned druhý den. Dopis byl hned další den doručen na městský úřad.

Nyní už je to víc než tři týdny od doručení mého vyjádření a stále mi nepřišlo žádné rozhodnutí. Zeptám se, existuje na městském úřadě něco jako promlčecí lhůta?

A proč tam píšou, že je podezření, pokud si jsou jisti, tak mají psát spíše, že mají důkaz, nebo ne?

Díky za odpověď.

Jestli budeš mít v krvi pod 0,2 promile, tak lékař sdělí, že požití alkoholu je neprůkazné a MU pak bude muset případ odložit.

Jinak napříště se pouč od Janouška. Pokud jedeš nalitý, tak řidičák u sebe zásadně nemáš. Pak ti ho nemohou na místě odebrat a nepřijdeš o něj až do pravomocného rozhodnutí.