Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inzerát

Dobrý den. Mám otázku dotyčný mi odpověděl na inzerát kde sem prodával mobil za 7300 Kč.
Zprve mi odpověděl nějakou anglickou větou ve které v posledním slově na konci bylo číslo 3000 a podtim napsáno "hned".
Těch 3000 sem si ale nevšiml protože sem spěchal a celé si to nepřečetl.
Když zamnou přijel před obchodní dům a dával mi ty 3000 tak sem mu řekl že jsme byly domluvený na 7000 Kč.
Nacož mi ukázal že psal 3000. Tak sem se ho zeptal jestli ho chce za Těch 7000 pokud ne tak odcházím.
Tak sem odešel do práce... on šel pár metrů zamnou a nadával mi což už jsem ignoroval.
V podvečer mi napsal že mluvil s právníkem a že mě dá k soudu že budu platit jeho cestu zamnou, jeho čas 5 hodin a výlohy za soud.. Má vůbec na něco takového právo?
Děkuji za odpověď

Měl by právo maximálně na náhradu účelně vynaložených nákladů. Tedy cca 24 Kč na lístek na tramvaj.
Za čas strávený ve vazbě při nezákoném tr. stíhání se platí 500-1500 Kč/za den. Což je 62,5 Kč za hodinu života. Taková je cena uvedená v zákonech ČR. Tedy ještě by mohl nárokovat 1 hodinu cesta tam a zpátky tedy 125 Kč.
Předžalobní výzva od právníka, kterou ti musí před žalobou poslat ho bude stát min. 2000 Kč. Takže až ti pošle přes svého právníka výzvu, sděl mu, že mu uhradíš tyto účelně vynaložené náklady ve výši 150 Kč ať nežereš.

A to vše ještě za předpokladu, že si mu cenu 3000 Kč vyslovně odsouhlasil. Ne že on ti poslal sáhodlouhý email, kde se sejdete a bla, bla, zaplatím, 3000 Kč a tys mu odpověděl třeba jen: Budu tam.