Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převedení podílu a sídla firmy s.r.o pomoc

Dobrý den, potřebuji poradit. Rozhodl jsem se ukončit spolupráci ve firmě.
Mé otázky prosím zní.
Jak převedu podíl na druhého společníka ? 40%
Jak změním sídlo firmy před převedením podílu ? (Je na mé bydliště.
Co všechno musím udělat abych už s firmou neměl nic společného ?
Firma není v dluhu pouze má nějaké výdaje jako pronájem a reklamu.
Ukončuji spolupráce z osobního přesvědčení že nemá budoucnost, já na ní nemám čas a ani chuť.
Založení bylo impulzivní.
Mockrát děkuji.

Jak převedu podíl na druhého společníka ? 40%

Divna otazka, ale predpokladam, ze mas 40% podiel. Ak ho teda odpredava spolocnikovi, spravit VZ (valne zhromazdenie), kde si odsuhlasite prevod 40% podielu nanho a stanovi sa on ako novy 100% podielnik. Samozrejme prevod 40% si osetri aj zmluvou a podpis to az ked ti to vyplati...respektive ako sa dohodnete.
Rovnako zmenite na VZ aj sidlo firmy. Tieto zmeny sa mozu zapist aj do novej Spolocenskej zmluvy, co vsak nie je podmienkou.
Firma posle zapisnici VZ na sud (aspon u nas sa to tak robi) a sud zapise zmeny v OR (obchodnom registry).

Jen dodám, že valná hromada to musí odsouhlasit nadpoloviční většinou, čili je nutný souhlas toho druhého, jehož slovo má větší váhu (60%). Pokud on chtít nebude, bude potřeba to řešit jinak, pravděpodobně soudně (podrobnosti nevím, nemám teď čas hledat).

To je úplně jedno. Ten 40% podílník nemá jak proti vůli 60% podílníka jej donutit k odkupu podílu. Jedině soud může v takovém případě rozhodnout, si myslím…

A ano, 60% společník si bude moci dělat co chce; být 40% podílník je v tomto případě (40:60) velká …jak to slušně napsat… nerozvážnost z jeho strany.
Firma může být ve srabu, oba byli jednatelé (kteří mají konat s péčí řádného hospodáře), dluhy kam se podíváš, nesplácené úvěry… proč by ten 60% společník jen tam mírnyx-dýrnyx převzal podíl na cestě do pekla že ten 40% chce?

Araneusi/Aranee, kde jsi? :-)

V případě ze spolecenska smlouva stanovi podpisy obou spolecniku pro dulezite veci jako uvery, koupe od stanovene castky, podpusy smluv a pro schvaleni hlasovani 2/3 vetsinou, pak si ani ten 60% spolecnik nemuze delat, co chce, nadelat dluhy apod.
Samozrejme ke koupi toho 40% podilu jej donutit nemuzes. Ale bez druheho spolecnika bys pak mel nefunkcni firmu.