Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nevyplatenie faktúr

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať pracujem ako živnostník pre slovenskú firmu v nemecku a neboli mi vyplatene nejaké faktúry, chcem sa spýtať aká je najlepšia možnosť, popr. ak by som dal na súd či z toho niečo budem mať, či idú nejaké % z faktúry ešte potom mne ako škoda čo spôsobil

Nemusis nikoho zalovat.
Podas navrh na vydanie platobneho rozkazu. S tym ti pomoze pravnik.
Ak mas dostatocne silne dokazy sud vyda platobny prikaz.
Toto funguje pomerne rychlo, radovo v tyzdnoch, pretoze tieto prikazy casto riesia aj nizsi sudni uradnici (nie sudcovia).
Ak je firma blba a neodvola sa vstupi platobny prikaz do urciteho datumu v platnost a mozes s nim ist za exekutorom.
Ak sa firma odvola nastava sudne pojednavanie.