Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zbrojní průkaz - bezúhonnost

Zdravím, po hodinovém hledání na internetu se musím obrátit sem, pač nevím jestli jsem nebo nejsem bezúhonný než půjdu na policii. Takže...před 8 roky jsem jako mladý hlupák sedl do auta pod vlivem a dopadlo to tezkym ublizeni na zdravi z nedbalosti dostal sem trest odnětí svobody na 1 rok s podmínkou na 5 let. Po 5 letech (2018) jsem se osvědčil a test mi proměňen nebyl. Nicméně od malička se zajímám o zbraně a chtěl bych si udelat zbrojni průkaz ale nevím jestli už můžu. Úryvek ze zákona o zbraních co se týče bezúhonnosti...

"c) uvedeným v písmenu a) nebo b) nebo jiným úmyslným trestným činem, jestliže od právní moci rozsudku nebo od ukončení výkonu trestu odnětí svobody v případě, že tento trest byl uložen, neuplynulo alespoň
1. 5 let, jestliže byl uložen trest odnětí svobody nepřevyšující 2 roky nebo jiný trest než trest odnětí svobody,nebo..."

Ta právní moc rozsudku to se bere od doby kdy mi začal platit trest nebo kdy mi skončil. Jako logicky mi to nejde do hlavy pac kdyby to bylo od doby kdy mi začal platit tak to už vlastně bezuuhony jsem. To se bude asi počítat od roku kdy mi skončil test, tj. 2018, zda sem si to přelouskal dobře, ale radši sem se chtěl zeptat zde, znalejších.

Děkuji všem co mi poskytnou odpověď nebo informace bližší.

loading...

Bostal si 1rok na 5 rokov - skončené 2018. Do 2021 je to skoro 3 roky. Nebol to úmyselný tr. čin - podmienky sú splnené - požiadať o zbroják môžeš. Ale či ti bude vyhovené, o tom rozhoduje Polícia Českej republiky - prinajmenšom budú postupovať podľa tohto
https://www.triggerservice.cz/zbrojni-prukaz/podminky-k-ziskani-zbrojniho-prukazu/
teda asi ťa bude čakať i skúška a testy.
Ak uspeješ s prvou časťou (bezúhonnosť) a aj druhou (testy) - tak sa ozvi.:-)