Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabádání k sebevraždě

Dobrý den
Nedávno jsem se doslechl o věci jménem "nabádání k sebevraždě". Zajímalo by mě, jestli když někomu napíšete: "jdi se prosím zabít!" , jestli se to bere jako nabádání k sebevraždě.
Předem děkuji za všechny odpovědi

Záleží na okolnostech. Pokud to napíšeš do poradny pro lidi trpící depresemi, dalo by se to tak vážně brát i s právními důsledky.

Pokud to napíšeš v onlinovce jako odpověď někomu na "Jestli mi ještě jednou tím svým zasraným tankem zablokuješ cestu, tak ti ho narvu do prdele hlavní napřed", tak asi těžko ...
Na Okounu je "laskavým" zvykem na nevhodné příspěvky odpovídat "Smaž se a chcípni, v libovolném pořadí" - nevzpomínám si, že by někdy odkazovaný příspěvek zmizel, nebo autor přestal psát ...

A když někomu napíšeš "neser", taky nepředpokládáš, že mu do týdne pukne břicho ...