Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zrušení trvalého bydliště

Dobrý den, bydlím v RD a přítelkyně cca před dvěma měsíci se odstěhovala neznámo kam.
Podal jsem žádost o ukončení trvalého bydliště, jenomže obecní úřad mě dělá potíže aby ju odhlásili.
Co když udělá třeba dluh a přijdou exekutoři.

Dokonce obecní úřad mě kontaktoval abych jim sdělil telefonní číslo na bývalou přítelkyní.
Což ho nemám ani nevím kam se odstěhovala

Můžete mi prosím poradit co mám dělat.
Děkuji moc

Ale, co když nájemní smlouvu nemáme.

Domej je na moji dceru a já jsem chtěl, aby přítelkyně také tu měla trvalé bydliště.
Jenomže teď již bývalá přítelkyně se odstěhovala a chci jí zrušit i trvalé bydliště.
A problém s tím dělají na obecným úřadě nechtějí to ukončit.

Obecní úřad zahajuje na žádost vlastníka nemovitosti řízení o ukončení trvalého pobytu. Takže pokud si podal žádost a nejseš vlastníkem tak ti úřad sdělí, že ty nemůžeš. Jinak se zahajuje řízení a během tohoto řízení oslovuje i dotyčnou osobu které se ruší pobyt (většinou je nedostižná ale to už úřad umí vyřídit) a dotazem u svědků. Ne vždy ale dojde k zrušení pobytu dotyčné osoby (musí být dodrženy všechny zákonné záležitosti). Obecní úřady to moc nechtějí dělat ( je s tím dost práce, chodí na to kontroly a obcím se hromadí dušičky s "pobytem" v budově úřadu). Žádost tedy musí podat vlastník nemovitosti. Obec musí odpovědět a sdělit na jakém základě nechtějí řízení zahájit. Vlastník nemovitosti se pak můžeš odvolat na příslušný krajský úřad.