Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Posílání fotografie

Dob­rý den
Před cca 4 mě­sí­ci jsem při on- li­ne vý­u­ce vy­fo­til jed­nu hol­ku na vý­u­ce a po­slal jí do sku­pi­ny asi o 12­ti li­dech. Na­psal jsem k ní po­pi­sek ně­co ve sty­lu: "po­dí­vej­te jak si mys­lí že je chyt­rá". Mys­lí­te, že jsem se do­pus­til ně­če­ho trest­né­ho, co by šlo ža­lo­vat, kdy­by se fot­ka do­sta­la až k ní?
Fot­ku jsem z kon­ver­za­ce vy­ma­zal pro všech­ny, ale všich­ni ví­me jak to je s tím, že když je ně­co na in­ter­ne­tu, tak už to tam bu­de na­vždy.
Ne­vím proč jsem to psal, byl jsem de­ment....
Ocením všechny odpovědi

Na tohle asi GDPR nepůjde, to se týká firem a institucí. Na tohle byl už nějaký starší instrument. Ale ono asi nepůjde o fotku, ale o ten text pod ní. Jestli by to byla pomluva nebo co to může být.
Naštěstí tady nejsme v USA, takže se nesoudíme pro každou pitomost, navíc soudy jsou pro dobrudruhy, kterým nejde o prachy ale o princip (vždy když v televizi ukazují konec nějakého 20 let trvajícího procesu, tak to aktéři řikaji, jak jsou šťastní, že přišli o 10x tolik peněz a nepočítaně času a nervů, než kdyby to nechali plavat, že jim vlastně vůbec nešlo o prachy, ale o princip).

Na tohle asi GDPR nepůjde, to se týká firem a institucí.

Nóóó - on-line výuka - predpoklad školná výuka - teda škola JE inštitúcia!!! Vzdelávacia inštitúcia, má svojho zriaďovateľa, svojho ministra. A tam už POTREBUJEŠ súhlas na zverejnenie fotky. Dokonca ani škôlkách, jasliacj, základných školách nemôžeš vycapiť fotku dieťaťa, pokiaľ na to nedá súhlas zákonný zástupca.
Už len to je jasné porušenie GDPR.