Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Porušení GDPR

Dobrý den
Zajímalo by mě, jestli když mi někdo poslal fotky, nejspíše focené bez souhlasu, já je upravil do jedné "vtipné" situace a poslal je zpět, dopustil jsem se nějakého porušení GDPR? Pokud ano, napište mi prosím i výši možné pokuty.

Předem děkuji za odpověď

Dobrý den,

Ještě jednou se omlouvám za to, jak jsem se tu snažil "hájit se" a myslel jsem si, že jsem kdovíco. Každý den mě za to hryže svědomí. Byl jsem sobecký a arogantní hlupák. Pořád jsem hledal chybu v těch druhých, ale až nedávno mi došlo, že někdy jsem se špatně zachoval já a je to moje chyba. Cítím se za to opravdu moc trapně. Je mi líto co jsem udělal a mrzí mě to.
Už mám rozum a budu se snažit věci řešit tak, abych se nechoval jako totální srab a ubožák.

Teď už hledám chybu vždy nejdříve u sebe. Uvědomuji si chyby které jsem udělal. Mrzí mě jak jsem se choval. Snažím se být lepším a kvalitnějším člověkem. Dospívání holt bylo těžké období.
Nejsem ani jsem nebyl zlý člověk. Nechci nikomu ubližovat. Jen jsem nedomýšlel různé následky mého chování.
Odpusťte mi to prosím.

Nám se tak omlouvat nemusíš jako spíš té slečně. Snad sis to s ní již nějak vyjasnil a srovnal. Každý v mládí dělal blbosti, kterých později litoval. Někdo toho nechal, někteří ale blbnou pořád a škodí hlavně ostatním.
Tak zajdi ke zpovědi do kostela nebo jestli jsi ateista, napiš 100x Omlouvám se, omlouvám se... ( s Ctrl+c a +v to máš hned :-D).

Fotka je autorské dílo, takže minimálně je to porušení osobnostních práv autora. Takže se může ozvat autor tohoto "díla" že se mu nelíbí, jak s ním bylo nakládáno. A za porušení autorského zákona jsou nějaké postihy. Jistě by se mohli ozvat i lidi na fotce, ale k těm se to asi ani nedostane.
Jinak pochybuju, že by tohle někdo řešil. A pochybuju, že by se na tohle vztahovalo GDPR, to platí pro organizace, úřady a podobně. Jinak za porušení GDPR jsou ty řádově milionové pokuty, ale soudě podle toho, jak se obecně organizace chovají, tak to asi nikoho moc nepálí, to bylo jen divadýlko ze začátku, aby bylo proč zdražovat.