Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Projednání přestupku na obecním úřadě

Dobrý den,
obecní úřad si mě bude předvolávat na projednání přestupku při řízení motorového vozidla. Když jsem kdysi (cca 12 let) byl jeden přestupek vysvětlovat, tak jsem tam byl asi 3 minuty. Paní mi říkala, že má všechno sepsané a v podstatě mi dala do ruky hotovou věc.
Zajímalo by mě, jak je to dnes? Psal jsem paní a napsala, že si mě předvolá, ale jít tam nemusím, pokud odsouhlasím projednání bez mé osoby.
Je teda lepší tam jít nebo se jim na to vykašlat? Jde mi o to, jestli mi to pomůže, či nikoliv.

Díky

Dobrý den,
tak jsem byl na pohovoru vysvětlovat přestupek. Dostal jsem 6 měsíců zákazu řízení a 8500 kč pokutu. Paní mi říkala, že můžu již žádat o předčasné vydání ŘP. Musím ovšem na psychologické vyšetření. Tam sebou potřebuji potvrzení o způsobilosti řízení a souhlas obvodního lékaře. Dále taky výpis karty řidičů.
Nevíte někdo, jetli je vyšetření nezbytně nutné nebo jen v případě žádání před koncem trestu?
Všude čtu, če je to hlavně pro profi řidiče, vybodované řidiče atd...
Díky