Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úřad prace - odhlášení a znovu přihlášení druhý den

Chtěla bych se prosím zeptat, když se odhlásím z evidence úřadu práce na vlastní žádost, můžu se hned druhý den zase přihlásit?
Jde mi o to, že jsem se evidovala v den mých 50. narozenin, tím pádem mám nárok na 5 měsíců podpory, kdybych se zaevidována o den později, mám nárok na 8 měsíců podpory v nezaměstnanosti.
Za odpověď předem děkuji.

Změna tupého předmětu, původně: Úřad prace (host)

Ak počítaš s tým, že takýmto postupom získaš "vyššiu" podporu - si na omyle.
Pokiaľ si sa prvýkrát prihlásila na ÚP, vypočítajú ti tú podporu na 5 mesiacov. Ak sa odhlásiš - máš na to právo - a znova prihlásiš - berie sa to ako PRERUŠENIE evidencie na ÚP a podpora bude vypočítaná z prvého prihlásenia.
Nemysli si, že takýmto podfukom získaš dlhšiu podporu - môže sa stať, že získaš aj niečo navyše - nejaký § za pokus o podvod.

Prečítaj si na stránkach vašej SP, kedy sa môžeš opätovne prihlásiť, za akú dobu, za akých podmienok, aby sa to bralo ako nové prihlásenie na ÚP.