Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Schůze družstva - covid test

Zdar,

máme za 14 dní schůzi společenství vlastníků bytů u nás v domě.
Mimo jiné se bude volit nový výbor jednající za vlastníky.

Přišla mi pozvánka a stojí tam, že před vstupem na schůzi se budu muset prokázat očkovacím certifikátem na covid nebo platným PCR testem (7dní) nebo platným antigenním testem (3 dny).

Nejsem očkován, nebudu se testovat.

Otázka je, zda-li jedná představenstvo zákonně a smí tyhle věci požadovat. Nebo-li jestli mám schůzi vynechat a nejít tam a nechat ostatní rozhodnout i za mě nebo tam jít a pokud mě vyhodí, napadnout neplatnost schůze?

Řešení:

Je to v pořádku. Třeba u nás to ale nikdo prakticky nevyžadoval. Jen si u prezence každý napsal písmeno O nebo T.

A máš nějakou vizi někoho navrhovat a prosazovat do toho nového výboru? Ono těch zájemců stejně moc nebude a ostatní ty předložené návrhy odhlasují, aby mohli brzy vypadnout. A pokud je problém si dojít na bezplatný test, tak se tam necpi a nedělej problémy. Připadáš mi jako fanoušek nějakého Flákance, taky vždy proti všemu.

Ok, dik. Pak si teda nemam na co stezovat a na schuzi nepujdu. U nas v baraku bohuzel bydli magori a budou urcite vyzadovat to videt a urcite budou mit na hube minimalne 3 rousky naraz. Vsak si dodneska nepristoupi ke mne do vytahu, ani kdyz si nahodim satek, ktery nosim. Naopak, kdyz prijdu k vytahu a uz tam nekdo je, tak musim cekat, oni jsou uplne vyleptany z toho, ze bych chtel jet s nima a radeji by vystoupili, proste blazni.

To je to ještě po těch dvou letech nepřešlo. Mě přijde, že na nějaký ten kovid už úplně každý kašle. Roušky už se berou jako nutná ozdoba, jejich smyslu nikdo nevěří. Kdo se někdy kovidu bál, je už naočkovaný a podle stávajících zákonů imunní a ostatním je úplně fuk. Včera dokonce procházel vlak průvodčí (uniformovaný zaměstnanec dopravce) bez čehokoliv, to jsem viděl poprvé. Ochranka, výpravčí, posunovači, policajti i průvodčí už dávno chodí po nádraží bez ničeho (lidi nepočítám, ale uniformovaní jsou vzorem) ale uvnitř vozu jsem se s tím setkal poprvé. To dělaji akorát cestující a je to víceméně každému jedno.