Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevrácené peníze

Zdravím, asi 3 roky zpět jsem kamarádoj půjčil 14 tisíc a nechce mi je vrátit. Podepsali jsme normálně fungující smlouvu, kterou jsem našel na internetu. Problém je, že tu smlouvu jsem mu poslal on jí podepsal a oskenovanou mi jí poslal zpět, je tam jen jeho podpis. Je smlouva platná, pokud jí vytisknu a podepíšu i za mou stranu? Když to není originál ? Je poznat, že jeho podpis je vytisknutý a ten můj je tam dopodepsaný až potom.

Díky

Napřed vyzvi "kamaráda" k okamžitému splacení nebo dohodě o vyrovnání dluhu. Zároveň ho upozorni, že se mu ta částka značně navýší za odměnu tvému advokátovi a soudní poplatky, které mu soud připočte. Případně bude podán návrh na exekuční řízení, což mu v budoucnu může značně zkomplikovat život, např. při žádostech o půjčku, úvěr či hypotéku. Tak ať si to promyslí a spočítá.