Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nezaplacená faktura - jak vyřešit?

Dobrý den všem.
Pro jednu firmu jsme udělali jako firma práci - dva testy produktů, o kterých jsme následně zveřejnili články. Přes 3 měsíce nebyl faktura proplacena. Po cca 2 měsících jsem začal urgovat. Paní mi buď nezvedná telefon, asi 5krát mi uvedla, že bude urgovat fin. oddělení, naposledy napsala, že si majitel firmy něco popletl atd. Původně jsem věřil, ale nyní je jasné, že paní fakturu odmítá zaplatit.

Za cca 6 let podnikání je to můj první případ (docela se divím, ale opravdu ano). Jedná se o částku 11 000 Kč. Není to částka závratná, ale určitě neudělám to, co si paní myslí - že se na to vykašlu.

Tedy otázka zní, na koho se obrátit? Máte někdo zkušenosti s vymáháním nezaplacené faktury?

Co se týče "důkazních materiálů: mám e-mailové zprávy, kde paní slibuje atd., včetně faktury, původní domluvy atp.

Děkuji.

Ono by stačilo na súde vybaviť platobný rozkaz - https://www.vymahanie-dlhov.sk/platobny-rozkaz-vymahanie-pohladavok.html
V každom prípade - ak by aj tak nezaplatil, je to potom exekučne vymáhateľné - stačí exekútorovi predložiť tento rozkaz s tým, že povinný (dlžník) nereagoval a nič nevyplatil a exekútor začne exekúciu. On sa potom spamätá, až odrazu zistí, že má zablokovaný účet, majetok.