Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej notebooku bez záruky na bazaru

Dobrý den, včera jsem na marketplace přes Facebook prodal notebook.

znění inzerátu: Prodám notebook Dell. 4GB ram, 500 GB HDD, procesor AMD Athlon II P360, grafika ATI mobility radeon hd 4650 1GB. Baterie stále vydrží něco přes hodinu (dle používání)

Notebook je na svůj věk zachovalý a vzhledově vypadá dobře. Je funkční, ale po opravě grafické karty (zahřívání horkovzdušnou pistolí). Ještě nějakou dobu tedy nejspíš bude fungovat ale prodávám zcela bez záruky. O ceně se dá jednat.

prodal jsem ho tedy zájemci za 1500 Kč s tím že notebook je po opravě a že může vydržet třeba jen týden nebo klidně rok (napsal jsem mu to dokonce několikrát do messengeru). Řekl tedy že notebook i tak bere.

Dnes mi však pán napsal že notebook přestal fungovat (3x pípá po zapnutí tlačítka start - dle internetu závada základní desky nejspíš. Jedná se tedy o jinou závadu než tu, která byla opravovaná - před opravou první závady pípal 8x).

Jakožto kompenzaci, jelikož jsem opravdu nečekal, že se toto stane jsem mu nabídl že vrátím 500 Kč zpět (I přes to že jsem ho upozornil že se notebook může kdykoliv pokazit, proto prodávám zcela bez záruky) a pán může notebook prodat na díly za 1000 Kč minimálně. Při telefonátu mi však řekl že nechce žádné peníze zpět, ale že chce aby notebook fungoval a jestli bych mu jej neopravil. Jenže pán bydlí 45min. Cesty autem odemě a já nemám čas jezdit tam a zpět.

Chci se tedy zeptat, co je nejlepší v tomto případě udělat.

Předem děkuji za rady

Těžko říct. Popis závady napsals, tak s tím kupující musel počítat a věděl, co kupuje. Asi bych to řešil tak, že bych mu odepsal, ať to přiveze a provedl bych reballing s tím, že výsledek bude nejistý. Jinak nevím, vždycky když prodávám nějakou sestavu nebo notebook, tak to dávám na 48 hodin do zátěže abych věděl, jestli je to stabilní. OCCT a Furmark (pro notebook fakt peklo).

jo já poté co jsem ho opravil jsem na něm zapnul 3dmark a normálně v pohodě jel, aji jsem ho nechal zapnutý dost dlouho abych ho otestoval, měl jsem ho 3 dny po tom co jsem ho opravil a jel normálně. no a pak mi pan kupující ještě řekl, že notebook nechal úplně do prázdná vybít a pak ho nechal přes noc nabíjet tak kdo ví co se mohlo stát...

Ani bych se nedivil, kdyby to na Tebe jen tak zkoušel, protože ví, že byl ten notebook opravován. Možná bych si ho nechal poslat zpátky, ale samozřejmě na jeho náklady a reballing, reflow udělal znova, pokud by to opravdu nefungovalo. Když by to nepomohlo, tak se to dá prodat na náhradní díly.
Klávesnice, disk, nabíječka a baterie mají taky nějakou hodnotu.

Nejlepsi je jednou mu rict, ze to koupil dle popisu a nashledanou. Pokud bude otravovat, tak zablokovat. A jestli si neda rict, tak pohrozit trestnim oznamenim za stalking. Dat mu zpatky cast penez byla charita. Ja bych mu nedal nic.
Jinak historek o kamaradech u policie, o pravnicich a vymyslenych citaci ze zakona uz jsem videl.. Nema nejmensi sanci to nejak pravne resit. Zvlast nekdo, kdo si kupuje pouzitou vec za mene nez desetinu ceny nove nebude mit kapacitu ani si sehnat pravni konzultaci.

Nic bych mu nevracel. Koupil bez záruky? Koupil. Tím je to vyřešeno.
Když mu přislíbíš vracení peněz (500,- Kč), tak to z jeho pohledu vypadá asi tak, že "hele, on mi chce vrátit část peněz, to on věděl, že se to brzo posere" a podobně. Až mu to někde opraví, tak bude otravovat znova, že oprava drahá a že chce ještě třeba litr. No a ty nebudeš mít notebook a ani prachy.
Měl jsi ho (v rámci slušnosti, samozřejmě) poslat do prdele hned.