Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podvod na socialku

Ahoj,mám otázku,vím o někom kdo několik let bral příspěvek na bydlení ale ve smlouvě měl napsaný větší nájem než platil.co by z toho ten cloVek měl?děkuji za odpověď

Takových lidí je....

Např.:

Klientka, která žádala o příspěvek na bydlení a na živobytí, svá tvrzení podkládala nájemní smlouvou a dokladem o zaplacení nájemného a služeb i s podpisem majitele bytu. Referentky ÚP ČR ověřily pravost dokladu i nájemní smlouvy a úřad začal dávky vyplácet. Klientka následně předkládala úřadu potvrzení o platbách. Až na základě vnitřní kontroly úředníci zjistili, že potvrzení jsou falešná. ÚP ČR podal trestní oznámení a soud uložil podmínečný trest odnětí svobody.

O nepodmínečném odnětí svobody na 20 měsíců pak rozhodl soud v případě klienta, který zatajil pravdivé informace o svém majetku a žádal o příspěvek na živobytí a doplatek na bydlení. Ve skutečnosti byl majitelem nemovitosti a několika aut. Vznikla škoda ve výši 120 000 Kč.

https://www.mesec.cz/clanky/jak-se-podvadi-s-pobiranim-socialnich-davek/