Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemecko - pokuta a zakaz soferovat

Riesil prosim vas niekto pokutu v nemecku za prekrocenie rychlosti s tym ze v uz prelozenom papiery co prisiel postou bolo uvedene ze je tam okrem pokuty aj zakaz viest motorove vozidlo, ale neni ziadno nikde konkretizovane kedy ten zakaz plati.. domnievam sa spravne, ze od zaplatenia pokuty plynie tento zakaz cinnosti? Je tam konkretne napisane : okrem financnej pokuty bude v tomto pripade ulozeny aj zakaz viest motorove vozidlo na dobu 1 mesiaca.
Na mail uvedeny v liste kt prisiel nikto za 4 dni neodpisal a telefon kt je tam uvedeny nikto nedviha..
Je potrebne tento mesiac bez cinnsoti nejako niekde nahlasit? Musi sa odovzdat aj vodicak?

Velmi pekne dakujem.

Vo väčšine prípadov - od doby, kedy bude pokuta zaplatená (uznanie viny) a pripísaná na ich účet (počítaj 1-3 dni odo dňa tvojho zaplatenia) - 1 mesiac.
Niekedy na tých rozhodnutiach býva aj dátum, kedy sa to riešilo a nadobudlo právoplatnosť. V tom prípade zákaz platí od toho dátumu.