Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna trvalého bydliště

Zdar,

stěhuju se a musim změnit trvalé bydliště.

Jde o to, že ho můžu změnit na nové bydliště, ale ja vím, že tam budu bydlet cca. 2-3 roky, pak bych ho zase musel měnit. Nebo mě napadlo si dát trvalé bydliště na chalupu, kterou počítám budu mít do konce života. :-)

Problém je ten, že bydlím v Praze, pracuju v Praze, doktora mám v Praze, prostě všechno. Na chalupu (jihočeský kraj) jezdím cca. jednou za 6 týdnů na týden (jak kdy, někdy míň dní).

Z toho mi vyplývají dva problémy:

1. Pošta - napadlo mě, že by většinu věcí mohla řešit datová schránka + korespondenční adresa.

2. Lékař, respektive nemocnice - naštěstí jsem zdravej, ale kdybych něco chytil, můžou po mě chtít, abych šel do spádové nemocnice, teda někam, kde nežiju.

Napadlo by vás ještě něco, co by mohlo být problém?

Na mozne problemy jsem se prave ptal.

Ja vidim porad jediny problem a tim je posta.

Kdyz budu mit bydliste na chalupe, hrozi, ze mi prijde posta a ja se o tom vcas nedozvim a neco propasnu.

Kdyz budu mit bydliste zrovna tam, kde se v realu zdrzuju, hrozi, ze se o zmene na jinou adresu nekdo nedozvi, ja se prestehuju a posta mi prijde nekam, kde uz nebydlim.

Muzes namitnout, ze existuji instituty, ktere maji podobnym situacim zabranit: datova schranka, zmena korespondencni adresy, jenze v realu tyto instituty bohuzel nefunguji uplne nejlepe a tak jenom moznost, ze mi neco nedorazi, zmirnuji, ale neeliminuji. :-/

Je ještě možnost nechat si poštu zasílat na jinou adresu. V místě bydliště oznámíš na poště, že zásilky chceš dosílat jinam, ale něco se za to musí platit a občas to pošta "podělá", jelikož si neuvědomí, že tu službu máš zaplacenou.

V místě bydliště oznámíš na poště, že zásilky chceš dosílat jinam, ale něco se za to musí platit a občas to pošta "podělá"

Ne obcas, posta to pri prvni prilezitosti podela! Kolegyne to mela zaplacene a vsechno samozrejme chodilo na puvodni adresu. Ze si u posty zaplatila preposilani jinam, postu vubec nezajimalo.

Tomu se dá předejít vhodně napsaným e-mailem vedoucí dodejny. Pak stačí napsat kontrolní e-mail, zda to vzali na vědomí. Pak další e-mail s dotazem, zda už mi něco přišlo, že očekávám zásilku 123.
Po takové komunikaci by si to nepohlídal na pozici vedoucího pracovníka jen nesvéprávný jedinec, který tam nemá co dělat. Ty tety které to roznášejí jsou chudáci. Na ně se je kolikrát zbytečné zlobit.

Ne, kolegyne to podavala tak, ze si byla na poste (u vedouciho pobocky) i stezovat. Desne ji to stvalo a udelala co mohla, nakonec se domluvila s tim clovekem, co na te puvodni adrese bydlel, ze to strkal do schranky k jeji kamaradce, protoze posta to zasilat na uvedenou korespondecni adresu, teda normalne zaplacenou sluzbu, nebyla schopna.