Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Tajné" pracovní časové normy

Dobrý den, chtěl bych si osvětlit zda mám pravdu v mém názoru na pracovní normu, případně o co se to opírá v zákoníku práce, či zákoně.
V práci jsem finančně ohodnocen i na základě plnění časových norem, které ovšem nemáme nikde řádně zveřejněny. Což mi přijde dost nelogické. Mám něco udělat na čas, který neznám a pokud to nestihnu, jsem krácen na penězích, ovšem pokud to udělám na 200% nic navíc nedostanu. Dá se tedy říct, že nevím jaké nasadit tempo, abych normu splnil na požadovaných 100%. Teoreticky jsem si ji schopen dopočítat z nějakého měsíčního či čtvrtletního grafu (který ovšem není pravidelně zveřejňován) po odvedení práce (a normy jsou "tajně" měněny!). To je i argument mistra. Mně to nepřijde v pořádku. Proč bych si já tohle měl složitě dopočítávat, od toho je tam on aby mi řekl přesně za kolik to mám plnit ne? A hlavně to už je přece pozdě, až zjistím, že jsem ji třeba nestihl a budu za to postihnut. Měl bych mít právo snad vědět před zahájením práce přesný požadavek na výkon, zvlášť pokud to ovlivní finanční ohodnocení ne?
Za mě má přijít technolog, říct tohle trvá tak dlouho, tak dlouho to dělejte a nazdar! Nějaké tajnůstkářské pletichy, aby si například udělali obrázek času od různých zaměstnanců a nějaký průměr bych rozuměl při spuštění výroby (pokud tyto technology neměli) a ne v roky zajeté výrobě.. (tak to opravdu bylo a ze začátku nebyly normy úmyslně veřejné- nařízeno od vedení firmy. Prakticky je to tak až do teď s tím, že nějaký hrubý přehled máme. Když ale nastoupí nový zaměstnanec je to dost nefér, že se mu neoznámí za jak dlouho má plnit časovou normu, to se mi zdá prostě mimo.
I vzhledem k tomu, že se s normami v poslední době šibuje (zkracuje se čas), opět tajně a nikdo nám to oficiálně neoznámí, tuším že je to snad až nelegální. Prosím o rady a osvětu. O co se mohu krom zdravého rozumu opřít, čím argumentovat nadřízenému. Nebo se mýlím a firma má právo tohle neuvádět? Děkuji

Odpověď na otázku

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny