Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co má přednost ve špatně uzavřené smlouvě? Datum nebo text

Dobrý den,

bohužel se mi stalo, že jsem ve velkém spěchu špatně zkontroloval smlouvu co jsem uzavřel.

Ve smlouvě je napsáno - tato smlouva se uzavírá na 2 roky tudíž do ##.##.#### (datum je zde uvedeno chybné, neodpovídá době dvou let)

co má tedy prosím přednost a do kdy je smlouva platná (na dobu dvou let nebo do uvedeného data)

děkuji

Logicky vzato a snad to právo zohlední, že nadřazený je projev vůle ve smyslu těch dvou let.
Důvod je prostý, chybně napsané datum je pouhou písařskou chybou.
Protistranu bych na to upozornil písemně prokazatelným způsobem a vyzval ji k nápravě formou dodatku ke smlouvě. Dodatek vyhotoví strana, která vyhotovila smlouvu. Jsem toho názoru, že ta smlouva je platná.

Rád si tu případně přečtu vyjádření od právníka. Díky.