Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem doklad o převzetí zálohy za ubytování

Dobrý den,

v ubytování, kde mám brzo přespat po mně chtějí zálohu 2500,- (což je skoro tolik, co stálo samotné ubytování - v rámci čr jsem se se zálohama na booking.com ještě nesetkal, tohle je poprvé). Přestože to v podmínkách na bookingu mají, rád bych měl s sebou, pro případ že ten majitel nic takového mít nebude, nějaký předpřipravený doklad o zaplacení vratné zálohy který bychom podepsali, abych se pak nedivil, kdyby je nechtěl vrátit. Nemůžu ale najít žádný normální vzor, všude samé zálohové faktury - to asi není to co hledám.
Jak by takový papír měl vypadat aby měl nějakou hodnotu?

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Neřešil bych to, doklad o zaplacení ti musí vydat oni. Vratná záloha zřejmě nebude ve výši 100% část…
host 03.03.2022 09:53
host
Mají v podmínkách doslova napsáno že si berou 100 euro zálohu cash na ruku při ubytování na recepci,…
doklad 03.03.2022 10:03
doklad
A když ti odmítnout podepsat nějaký tvůj "canc"? Chápu, o co ti jde, ale takhle to nefunguje, aby s…
host 03.03.2022 10:36
host
@L-Core: chápu, ale upřímně, moc volného v rozumné cenové relaci toho v praze nebylo. Ale je to přes… nový
doklad 03.03.2022 11:15
doklad
Určitá záloha (kauce) bývala pokud vím běžná. Jezdívali jsme na dovolenou do Itálie a tam to bývalo… poslední
ml1 10.03.2022 17:59
ml1

Mají v podmínkách doslova napsáno že si berou 100 euro zálohu cash na ruku při ubytování na recepci, vlastní to nějaký rusák, raději bych byl vybaven nějakým svojim papírem který bychom spolu podepsali, nechce se mi dávat peníze jen tak na důvěru (to kdyby to náhodou řešil takto on)

Určitá záloha (kauce) bývala pokud vím běžná. Jezdívali jsme na dovolenou do Itálie a tam to bývalo 50 tisíc lir (akvivalent €25) později 50€. Víceméně jednotně. Když koukám na dnešní podmínky je to většinou právě €100. Už jsme to dávno neplatili, apartmán, kam jsme s přestávkami jezdili dlouhá léta na dovolenou nás dobře znal a postupem čassu taky zchátral tak, že tam ani nešlo něco zničit nebo ukrást (byla výhra, když tam byly příbory pro celou rodinu, tak jsme jim tam spíš něco na památku nechali a asi jsme nebyli jediní, hrnek s logem ŽSR určitě nebyl původním vybavením, stejně jako nože s logem kds (kovodělné družsto sedlčany)). Naposledy jsme tu kauci řešili jeden rok, kdy jsme měli odjíždět před otevřením recepce (což jsme se dozvěděli ale až po jejím zavření), nedalo se nikam dovolat (jen do cestovky), tak jsme dostali přislíbeno od cestovky, že to nějak vyřeší. V poslední chvíli, v době, kdy měl autobus být autobus tak hodinu pryč (nedochvilnost zájezdových autobusů je zřejmě normální, hodina zpoždění proti jejich termínu neni nic neobvyklého) jsme se dovolali majiteli, ten slíbil, že tam v momentu bude a asi za čtvrt hodiny přijížděl na skútru mávaje padesátieurovkou, vzal si klíče (ty hodil do kapsy) a ani nic nekontroloval a zase odjel. Autobus cestovky pro nás přijel chvíli nato, takže vyřeno v poslední chvíli, ještě zbývalo zavolat do cestovky, že je to vyřešené. To bylo naposledy, kdy jsme tuto kauci platili (ono to nemělo moc smysl, dostávali jsme ji nejen my zpátky po vrácení klíčů; doby kdy se někdo obtěžoval do apartmánu, aby spočítal nože a vidličky (natož provedení úklidu) jsou dávno pryč, však to tam podle toho vypadalo).
Letos máme vyhlédnuto několik apartmánů (ten osvědčený už asi skoupili rusáci, v nabídkách neni), některé z nich měli informace o poskytovateli psané azbukou, to už tam neni (že by se báli odporu, když někdo uvidí ruská písmena (bulhaři a jiné národy používající bukvice to mají teď těžké, pro většinu lidí azbuka automaticky znamená rusko), nebo jsem jen něco nerozkliknul). Co je mi divné neni ta 100€ kauce, to je standard, divné mi je, že chce platit na dřevo (není možná platba platebními kartami). Taky noční klid už od 19 hodin je nějak divný (v těch místech bývá standard 24:00). Ale kromě té platby na dřevo (je to dost peněz) na místě (teda doufám že na místě, rozhodně tam nepojedu předem to zaplatit, pokud bychom si nějaký takový apartmán vybrali) je to všechno normální.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru