Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bezdůvodné zamezení kontaktu s dítětem

Dobrý večer, nacházíme se v nelehké situaci a potřebovali bychom poradit. Umřela mi třicetiletá sestra, která má malé dítě. Poslední roky žila v nemanželském svazku s přítelem. Otec (nebyl v manželství) alkoholik je asi, když malé byly 2 opustil. Nyní se, ale hádá s přítelem o "nábytek" a vyhrožuje pořád mé rodině soudem, že pokud ho budeme podporovat, zakáže nám styk s dítětem (babičce, dědovi, bratrovi), my jsme se o sestru a dítě do teď starali a biologický otec byl mimo, skoro se nezajímal. Dotáhl nás před advokáta, který řekl, že pokud nemá žádný důvod styk zakázat (je to kvůli nábytku), tak nemá tuto pravomoc. Začal ale vyhrožovat, že tyto slova jeho právník nepotvrdil a jako otec může určovat s kým se jeho dítě stýká a s kým ne do 18. narozenin. Vyhrožuje, že když se bude stýkat s přítelem (který s dítětem 2 roky bydlel, má ho rád, i dítě jeho, jsou na sebe zvyklí) to porušíme, už ji neuvidíme. Doufám, že si tyto nesmysly vymýšlí a nemá na tohle bezdůvodně právo. Chce nám omezit kontakt na 2 dny v měsíci :/ to už bude dítě cizí..
Děkuji za osvětu

Bojim se, ze to dojde az k soudu. Soud by mel prihlednout i k nazoru ditete, byt je nezletile.
Navic, pokud diteti zemrela matka, bude muset soud rozhodnout o opatrovnictvi. Pokud se biologicky otec o dite doted nestaral, nebude to mit lehke.
Obratil bych se na nejakou právní poradnu, ktera se venuje detem. Tam vam poradi vic, co se da delat.

No o tom už se rozhodlo, dítě má v péči otec. A bylo nám řečeno, že pokud má zájem a chce se starat, tak nemáme šanci, ale ani nechceme nějaké tahanice, v zájmu dítěte je mít všechny. Teď mi tedy jde hlavně o toho přítele, jestli má právo mu otec zakázat, či omezovat kontakt a diktovat podmínky, když je dítě zrovna u nás v ty víkendy. My ho bereme jako rodinu..