Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamek na jistic

zdravim, soused mi vypina hlavni jistic od bytu a ja jistic mam o patro vyse.. ma jej primo prededvermi.. nemam moznost jej chytit pri cinu..
Premyslel jsem nad tim, ze si poridim zamek na jistic. Mohu jej pouzit? Je to trestne? Jak jinak se branit kdyz to nemam jak dokazat? Diky
https://www.conrad.cz/p/kasp-k81200-zamek-2206454?fbclid=IwAR1Js0GFa7bV7sVZl9XoTORs1B8jP4XeaxAXVkeSLg6b65LRQKK3p6UIOD0

Nebylo by od věci dát sem fotku (pokud to nejde protože nejsi přihlášený tak ji dát jinam a sem dát odkaz na ni) jak je ten jistič na chodbě umístěný.
Víš určitě, že ti to dělá ten soused, jestli třeba nemáš nějaký problém s elektroinstalací?
Mluvil jsi se sousedem, proč ti to dělá? Jestli třeba nemají miminko nebo někdo od nich nechodí na noční a ty v bytě provozuješ nějaký kravál?
Už jsi to řešil s majitelem nebo společenstvím vlastníků?

Taky bych takhle uvažoval. Ať nafotí umístění z různých úhlů a vzdáleností od zařízení. Sousedovo chování není v pořádku. Pokud je tazatel v právu, tak pořídit videozáznam a pěkně ho potahat za přestupkové chování.