Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Je město povinné mě zaregistrovat k trvalému pobytu?

Prodal jsem byt, podle smlouvy se musim do 15 dni od podpisu kupni smlouvy odhlásit z trvalého pobytu.

To mi ale městská část Praha 5 odmítá udělat a tvrdí, že to nejde, protože jim nejdou počítače. Pokud jim nepujdou ještě dva týdny, což se v tomhle idiotském státě může lehce stát, tak po mně může protistrana ve smlouvě požadovat smluvní pokutu a to poměrně vysokou.
Tudíž se mně jedná o to, co mám udělat, abych pokutu neplatil já? Buď donutit město, aby mě odhlásili nebo ať pokutu zaplatí oni, když toho nejsou schopni. Co na to říkáte?

Edit: Bych rekl, ze podle Zákon č. 133/2000 Sb. nema urad na vyber, ze by me neodhlasil.

§ 12
Zrušení údaje o místu trvalého pobytu
(1) Ohlašovna rozhodne o zrušení údaje o místu trvalého pobytu,
c) zaniklo-li užívací právo občana k objektu nebo vymezené části objektu, jehož adresa je v evidenci obyvatel uvedena jako místo trvalého pobytu občana a neužívá-li občan tento objekt nebo jeho vymezenou část.

Koukam, ze jsem to neuzavrel.

Uz jim to par dni jde, sami zavolali, domluvili jsme se na terminu navstevy, zmenili, hned me poslali na novou obcanku, akorat jsem nemel v drobnych 50Kc spravni poplatek v hotovosti, protoze platebni automat zrovna nefungoval. Rozmenili mi urednice ze sveho.

Proste podobne jako v jinem tematu, ktere tu mam. Jsem prekvapen vstricnosti uredniku, kteri se opravdu snazi, ale tezko muzou ovlivnit, ze mesto jako celek nefunguje.