Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pronajimatel hlučného nájemce neřeší

Už nám došla trpělivost. Napsali jsme pronajimateli, společnosti s.r.o. žádost o vystěhování osoby, který má v pronájmu byt 1+1 v panelovém domě s 6 nájemci. Dotyčný dlouhodobě (asi 2 roky) pouští v nočních hodinách silnou reprodukovanou hudbu. Stížnosti na něj jsme začali psát v loňském roce. Pronajímatel, jeho referenti stále odepisují, že případ je v řešení a máme vyplňovat další formuláře, uvést hodinu, kdy ruší a podepsat aspoéň polovinou nájemců v domě. To jsme učinili dvakrát po sobě, ale není to nic platné. Máme také potvrzení Policie ČR o rušení nočního klidu. Policii nyní už nevoláme, protože tato osoba vždy při hlasté hudbě sleduje, zda policie nepřijíždí a hlasitou hudba pak vypne. Takže i policie je na toho člověka krátká. Pronajimatel bytů a jeho referenti na to nereagují. Otázka: Jaké máme právo, jak postupovat? Děkuji.

Stokrát říkali ať si hraje přes den nahlas. V noci ať neruší, chodíme ráno do školy a do práce. Slibil, že ano, ale pořád poračuje. Když byli v bytě policajti tak se s nimi loučil "Mějte se hezky a přijděte zas!" No, dělá si z toho srandu. Je cikán. Nevadí mně osobně, ale chování špatné!!! Dělá si z bytu noční diskotéku, někdy i s více lidmi.

No i to je řešení. Tady se mi stalo, že ve 2 ráno soused o 2 patra níže - byly prázdniny, tak ti pod náma doma nebyli, tak hukot jak kráva - došel vožralej a měl chut si "zabékat". Ale jak to snášet, když je všude jináč ticho a chce se spát, obzvláště s malými dětmi? Naivně jsem si myslel, že ho to za chvilku přejde - evidentně nikoliv - hnup usnul, i když mu to tam hrálo. Nezbylo mi, než vylézt z lůžka, vzal jsem sluchátka a šel k němu před byt, kde jsem zvonil tak dlouho, než se vzbudil a přišel otevřít. Sluchátka jsem mu předal s tím, že jestli chce poslouchat muziku ve 3 ráno tak moc nahlas, at si je nasadí a neotravuje ostatní. Naštěstí měl tolik soudu, že to ztlumil natolik, že už se u toho dalo i spát a sluchátka si nevzal. Holt, je to o toleranci a respektu. 8-)
P.S.: Jak nebude tolerantní ON, nezbývá, než zařídit se obdobně bezohledně, aby pochopil, že každý klacek má dvě strany.