Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Návrh na vklad do katastru

Zdar,

nema tu s tim nekdo zkusenosti?

Potrebuju vlozit navrh na vklad bytu, kterej ode mne kupuji.

I. Udaje o ucastnicich rizeni - fyzickych osobach

Vyplnim ty dva, co to kupuji a vyplnim sebe?

II.A Oznaceni prav, ktera maji byt zapsana ke stvabam, pozemkum a pravu stavby

Budova je na pozemku, ktery spolecenstvi vlastniku vlastni, okolo baraku je to mesta, takze tenhle formular vyplnuju?

II.B Oznaceni prav, ktera maji byt zapsana k jednotkam vymezenym podle zakona o vlastnictvi bytu

Dam Navrhuje se x vlastnickeho prava a dolu do poznamky napisu spoluvlastnicke podily tech dvou, kteri to ode me kupuji.
Potom vypisu do dalsich kolonek: cislo jednotky, typ jednotky byt, potom cast obce, c.p. a c.ev., potom katastralni uzemi a parcelni cislo budovy a potom katastralni uzemi, parcelni cislo pozemku a spoluvlastnicky podil na pozemku, ktery ale jsem nikde v nahlizeni do katastru nenasel, ale cetl jsem, ze spoluvlastnicky podil pozemku se nezobrazuje, pokud je stejny jako spoluvlastnicky podil na budove, tudiz je tam ten z te budovy.

III. Sdeleni pro katastralni urad

nase telefony a emaily pro komunikaci, pocet tech predchozich listu formularu, coz bude 1, 1, 1 a ze bude v priloze kupni smlouva.

Takhle kdyz to vyplnim, tak katastr zapise ty nove dva vlastniky a me vymaze?

Nic vic?

Kdokoli to nejak zna, rad vyslechnu rady, protoze teda zlatej financak a dane, v tomhle aby se cert vyznal.

A nebylo by jednodušší nechat vklad na těch kupujících? A protože prodáváš, tak Ti může být jedno, jestli to kupující budou kupovat do BSM, nebo jako podíly (a v jakém poměru). Ty maximálně ohlídej, abys měl v prodejní smlouvě vyspecifikované veškeré náležitosti (parcelní čísla pozemků pod stavbou, číslo bytové jednotky, podíl na společných prostorách a pozemcích)…
(BTW - to psaní bez diakritiky je občas k vzteku číst, lovit význam věty z kontextu)

Za tu diakritiku se omlouvam, ale casto pisu na anglicke klavesnici a kdyz pak mam psat diakritiku, tak mi to trva dvakrat dele.

Mame to dohodnute tak, ze po podpisu kupni smlouvy prevedou penize na ucet bankovni uschovy a banka mi oznami, ze tam jsou a pak me vyplati az ve chvili, kdy budou v katastru novi majitele. Jelikoz na penize specham, tak potrebuju, aby vsechno klaplo na poprve. A ja byl ten, kdo to chtel ten prodej na primo a nezabyvat se realitkou, ktera by jim s tim sice pomohla, ale ve vysledku by to prodej zdrazilo, takze ted to musim obehat ja. :-)

V mem pripade I, IIB a III. Formular IIA byl nadbytecny.

Ano, katastr automaticky prepisuje to, co tam ma, tudiz soucasneho vlastnika vymaze.

Jinak katastr nemovitosti ma na webu interaktivni aplikaci, ze ktere se to da jednoduse vyplnit a vytisknout.

Jsem se na katastru ptal a velice ochotne mi odpovedeli.

Okomentoval bych to tak, ze katastr to ma vymyslene a opravdu jednoduse vyplnitelne, brat si na to pravnika je zbytecne. Jedine co bych jim vytknul, ze to na webu zapomneli lidem rict, ze to maji velmi dobre zpracovane. Skoda, s kvalitneji provedenou napovedou na webu by s podanim navrhu na vklad nemel nikdo zadny problem.