Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Neviem, ako české zákony, ale pokiaľ by DNES podali žalobu na súd, nebola by premlčaná. Ale pokiaľ b…
yYy 10.06.2022 07:20
yYy
Díky za odpověď. Ještě k dotazu. Když se rozhodnou třeba za měsíc že to po mě budou chtít vymáhat ja…
Jirka664 10.06.2022 10:09
Jirka664
Ak to dajú k súdu - bez tvojej prítomnosti pojednávať nebudú. Ak by dali podnet na platobný rozkaz,…
yYy 10.06.2022 11:44
yYy
Nic takoveho. Soud si nic kontrolovat nebude. Musi podat namitku promlceni, jinak to klidne az do vy…
re4zon 10.06.2022 11:58
re4zon
Co myslíte tím že mě žádná pošta od veřejných institucí pokud mam datovku zajímat nemusí? Myslíte po… nový
Jirka664 10.06.2022 15:11
Jirka664
Právě že v čechách ne. Teda aspoň pokud vím. Když se někdo nechá odsoudit klidně i za 20 let promlčn…
ml1 10.06.2022 12:25
ml1
Do datové schránky už mi jednou exekuce přišla. Za pokutu za mhd. Ale do datovky už mi přišlo rovnou… poslední
Jirka664 10.06.2022 15:25
Jirka664
Jaké schránky mám hlavně kontrolovat? Datovku a i poštu která mi chodí na magistrát města protože ta… nový
Jirka664 10.06.2022 15:16
Jirka664

Neviem, ako české zákony, ale pokiaľ by DNES podali žalobu na súd, nebola by premlčaná. Ale pokiaľ by to podali zajtra (11.6.2022) - na súde by im to neprešlo - operoval by si premlčaním. Premlčanie je vtedy, ak veriteľ nepodá žalobu na súd, alebo nevyžiada splatenie do 3 rokov od doby, kedy mala byť pohľadávka splatná a veriteľ o tom vedel - v tomto prípade veriteľ ju eviduje, ale zatiaľ nič nevykonal. Zajtra pre neho už bude neskoro.

Díky za odpověď. Ještě k dotazu. Když se rozhodnou třeba za měsíc že to po mě budou chtít vymáhat jak se to dozvím abych mohl na soud podat námitku na promlčení?
Mám datovou schránku ale trvalou adresu mám na magistrátu města kam mi chodí i pošta.
Když to podají soudu, přijde mi to do datové schránky? Nebo do datové schránky přijde už úplně rozhodnutí exekuce tudíž bych už nemohl do 15 dnů uplatnit právo promlčení?

Ak to dajú k súdu - bez tvojej prítomnosti pojednávať nebudú. Ak by dali podnet na platobný rozkaz, odvoláš sa. Ak zahája exekúciu - podáš námietku. Len si treba skontrolovať schránky - okrem toho - ak by to podali čo i len jeden deň PO - súd im to zamietne, pretože automaticky by naskočilo premlčanie. Súdy si to tiež kontrolujú.

Co myslíte tím že mě žádná pošta od veřejných institucí pokud mam datovku zajímat nemusí?
Myslíte poštu na trvalou adresu protože pokud mám datovku musí mi zprávy posílat jedině do datovky? Nebo jak jste to myslel? Díky. :))

Právě že v čechách ne. Teda aspoň pokud vím. Když se někdo nechá odsoudit klidně i za 20 let promlčnenou pohledávku, tak se pak jako promlčená nebere. U nás se dost chodí naproti podobným šmejdům, co to zkouší, dlužník se musí sám aktivně ozvat, že to je promlčené.
Nutno ale dodat, že různá podání den před promlčením na pohledávku po platbě za hrnce a podonou veteš už taky nejsou úplně automatické, možná přijde na řadu otázka, proč to nevymáhali dřív (v rámci maximalizace zisku za smluvní pokuty bývalo v čechách zvykem dávat k soudu pohledávky chvilku před promlčením (ostatně v čechách se vše dělá na poslední chvíli) a dělaly to nejen firmy i státní a polostátní instituce). Viděl jsem v televizi několik takových hrncových případů, kdy soud přihlédnul k tomu, že se věřitel o své dluhy začal zajímat až týden před promlčením. Ale nespolehal bych na to.

Do datové schránky už mi jednou exekuce přišla. Za pokutu za mhd. Ale do datovky už mi přišlo rovnou usnesení od exekutora a v poučení na konci dokumentů se psalo odvolání není přípustné, počítám že to byl už platební rozkaz byly tam už částky za advokáta atd. Platební rozkaz tedy chodí do datovky a oznámení o podání k soudu od věřitele s 15 denní lhůtou na odvolání chodí poštou na trvalou adresu?

Jaké schránky mám hlavně kontrolovat? Datovku a i poštu která mi chodí na magistrát města protože tam mám trvalou adresu? Tam totiž musím chodit jedině osobně každý týden jestli náhodou někdo něco nepodal a ja se mohl odvolat na promlčení. Jde mi o to jestli když to dají k soudu tak jestli se o tom dozvím v datové schránce ještě před uplynutím 15 denní lhůty pro odvolání. Nebo mi dodatovky přijde rovnou platební rozkaz a už se odvolat nelze?

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru