Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Realitní kancelář - dá se obejít?

Dobrý den
s partnerkou hledáme bydlení k pronájmu bohužel ty jediné vhodné spadají pod realitní kanceláře které si účtují směsně velké provize
chci se zeptat zda je možné zjistit kontakt na majitele nemovitosti a sepsat smlouvu přímo s ním a realitku obejít a neplatit jim desetitisíce jen za zprostředkování
upřímně nevím proč v dněšní době kdy je vše tak jednoduché udat na internetu vůbec takový přežitek jako makléře a realitní kanceláře potřebume

Od kdy se pod(nájemníci) zajímají kolik majitel platí provizi RK? To ty provize nechávají rovnou platit pod(nájemníky)?

RK není přežitek,protože dost majitelů nezvládne správu svého majetku z nějakého důvodu a raději si tu danou službu koupí.