Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vycislenie trov konania

Dobry den,

chcem sa spytat,vyhral som spor s byvalym zamestnavatelom,sud mi priznal nahrady trov konania,
ktore mi vycisli v dalsom uzneseni,kolko penazi zhruba by to mohlo byt,ked spor bol o 1700€?mimo cestovneho,noclah atd kedze som cestoval daleko.dakujem za radu.

Obvykle je to 20% z čiastky o ktorú sa pojednávalo a keď si spor vyhral,tak máš nárok aj na úhradu trov Tvojho právneho zastúpenia ,to by mala strana ,ktorá spor prehrala uhradiť Tebe a súdu (tých 20% sú obvykle trovy konania,ktoré si počíta súd a treba počkať ,či to tak súd rozhodne a nerozhodne inak) ďalej môže súd započítať aj úroky z omeškania ,ktoré Ti prináležia ,pokiaľ by sa jednalo napr.o nevyplatenú mzdu, tam tiež vyčísli nárok súd,tam to môže dosiahnuť výšku 0,5-9% z celej vymáhanej čiastky za každý deň nezaplatenia až do dňa zaplatenie, to takisto môže vyčísliť súd a prikázať zamestnávateľovi vyplatiť to do súdom stanoveného termínu…..