Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Okamžitá výpověď zaměstnancem

Dobrý den,

mám takový zapeklitý dotaz. Situace je následující:

Zaměstnavatel je jaksi před úpadkem,. všichni to vědí, ale zaměstnavatel ještě pln naděje se snaží sehnat zakázky a peníze, bohužel v této době neúspěšně.
Výplaty zatím chodí, ale někdy na 2x, někdy až po termínu atd.. Každý měsíc se řeší z čeho platit výplaty ( pro 2 zaměstnance a jednatele, což je trapné) a pohledávky. Sem tam odprodá část majetku, nějaký materiál atd... Stručně řečeno zaměstnavatel je předsmrtných křečích.

A teď k jádru pudla. Normální člověk by asi dal výpověď a šel jinam a nebál se zda přijde výplata.
Chtěl bych odejít, ale ne zadarmo a výpovědi z jeho strany se nedočkám, protože to je drahé...

Nicméně, dle mého se mi teď naskytla ASI příležitost jak z toho vybruslit. Takže bych si to tu chtěl potrvdit.

Brali jsme stravenky a najednou je přestal vydávat a už nejsou ani na pásce.
Jasný, neřešil jsem to, je to benefit na který není. Nicméně jsem si dnes z dlouhé chvíle pročítal prac. smlouvu kde je explicitně v odstavci odměna a náhrady uvedeno toto:

"Zaměstnavatel poskytne Zaměstnanci příplatek na stravování formou stravenek v rozsahu
stanoveném zákoníkem práce. Nominální hodnota stravenek činí 100,-Kč za každý
odpracovaný den, přičemž 55% této hodnoty přispívá Zaměstnavatel a 45% hodnoty strhne
Zaměstnavatel Zaměstnanci ze smluvní mzdy. Stravenky budou poskytovány
Zaměstnavatelem Zaměstnanci vždy zpětně za každý kalendářní měsíc, počet stravenek pak
vychází z počtu Zaměstnancem odpracovaných dnů."

A pro mě zásadní otázka tedy je:
Tím, že jsou stravenky uvedeny přímo v pracovní smlouvě jedná se o nárokovanou složku?
Pokud ano, dá se jejich neposkytnutí brát jako nevyplacení částí mzdy?
Pokud ano, je tedy možné aplikovat §56 pism. b. ?

Děkuji moc za pomoc a vysvětlení.

neznám ho takže to může být stejný podnikatelský šmejd jako ostatní
ale přijde mi trochu smutné že máš potřebu "ojebat" někoho kdo momentálně ztrácí vlastní živnost a jen tak tak pokrývá výdaje.
proč prostě nepodáš standartní výpoveď?
Chceš vážně ZAPLATIT za to že dáš výpověď?