Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace práce zedníka?

Dobrý den,

rekonstruujeme byt, vše je podepřeno smlouvou a plánky byly zaslány emailem. V rámci plánků byly zahrnuty veškeré rozměry a vše důkladně nakresleno. I přes to, se zeníkovi podařilo umístit vanouvou baterii a umyvadlo úplně jinak, než jsme se dohodli a v kuchyni použil perlinku aniž bychom mu to jakkkoliv schválili. Zároveň proboural jeden otvor úplně do jiných rozměrů. Je nějaká šance dosáhnout reklamace, když se jedná o pouhé "kosmetické" závady? Předem děkuji.

Právo je na vaší straně.
Podle popisu se zdá, že to nejsou pouhé kosmetické vady.

Zadání jste mu zaslali písemně e-mailem. Takže bych se toho držel.
Zdokumentovat současnou situaci - nutné pečlivé nafocení a zdokumentování. Důkazy nutné.
Následně mu zaslat e-mail s předmětem - Reklamace provedeného díla.
Přiložit fotky + znovu mu zaslat vše co mu bylo zasláno v rámci zadání (projektová dokumentace atd.).
Určitě ho písemně vyzvat ke sdělení termínu odstranění závad.
Dal bych mu na výběr ze dvou termínů.
Byl bych v klidu, protože se domnívám, že kdyby bylo nejhůř, tak soud uzná e-mailovou komunikaci.
Apelujte na něj slušnými a zdvořilými žádostmi, ale nebojte se ho vyzvat ke konkrétním krokům.
Držím vám palce!

Ještě dodatek:
Vícepráce je třeba průběžně zohledňovat a domlouvat se. Nic nebrání průběžnému uzavírání dodatků ke smlouvě.
Písemně bych ho vyzval k doložení nutnosti použití materiálů použitých nad rámec projektu/kalkulace. Dále bych ho vyzval k podání vysvětlení proč včas nekomunikoval a neoznámil vám to.

https://www.coi.cz/faq/smlouva-o-dilo-2/

https://www.bankovnipoplatky.cz/situace/cena-dila-muze-podnikatel-zadat-vice-nez-jsme-se-dohodli/

https://www.asociace-sos.cz/wp-content/uploads/letaky2020/SOS%20A_skladacka_DL_SmoDi_Tisk.pdf