Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak legálně znepříjemnit člověku život?

Dobrý den,
bydlíme ve staré chalupě. Bohužel tu s námi bydlí i můj otec, který je alkoholik. Nic neplatí, jen spotřebovává. V klidu kouká na televizi, svítí, topí, koupe se atd..
Nehodlá nic řešit. Je mu vše jedno. Vede bohémský život. Dostane důchod a vše prochlastá. Je klidně několik dní prč a svého psa tu nechá na pospas přírodě. Když mu pohrozím, jen se arogantně směje. Barák je napsaný na mě s manželkou a on tu má jen trvalé bydliště. Břemeno ne.
Poradíte mi, jestli je možnost, jak mu začít zcela legálně znepříjemňovat život? Už z toho začínáme být na pakárnu.

Když mu vypnu televizi, ledničku, nedovolím svítit, topit, pouštět vodu, je to legální?
Možná to zní brutálně, ale věřte, že už se to nedá.

Chci ho prostě dotlačit ke zdi, aby si uvědomil, že takto se to nedělá.

Díky za každou radu.

Dnes mi bylo z právní poradny napsáno toto:

k vašemu dotazu sděluji, že vám v tomto směru žádný dokument pro policii nepomůže.

Jde o to, že pokud váš otec v domě bydlí (je jedno, zda v něm má hlášen svůj trvalý pobyt), tak byste mu neměl bránit v přístupu do domu, protože tím porušujete jeho právo na nedotknutelnost obydlí a domovní svobodu. Máte možnost se s ním buď domluvit, že se z domu odstěhuje anebo máte v krajním případě možnost podat na svého otce žalobu na vyklizení domu.

V případě, kdy se váš otec vrací domu opilý, tak není řešením volat policii, která mu nemůže bránit ve vstupu do domu, kde bydlí. Mohla by jej odvézt na záchytku, ale to bude záležet na jeho aktuálním stavu. Pokud se rozhodnete jej do domu v takovém případě nevpustit, rozhodně vám nedoporučuji volat kvůli tomu policii.