Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bydlení v rodině

Ahoj, mám takový dotaz.

Bydlíme v bytě, který patří tchýninu příteli, ale jsme ústně domluveni, že tam můžeme být v podnájmu. Pánovi platíme energie a vodu + příplatek na hypotéku, kterou na byt platí. Vše bylo v pohodě, ale poslední dny jsou s ním samý problémy a chodí nám po bytě bez ohlášení, nedá se s ním domluvit, a jakoby nám chtěl furt dělat naschvály. Je nějaká možná cesta, jak to ošetřit, když si nedá říct, byt je jeho a nenáme ani smlouvu, protože je to člověk "z rodiny"? Můžu si někde stěžovat, protože je to zásah do soukromí?

Díky za odpověď.

Nevím zda dotyčný je ekonomicky činný či je v důchodu. Dále nevím jak vysoký je Váš příspěvek do rozpočtu. Pokud je možnost za dané peníze najít jiný nájem tak asi bude lepší se po něm poohlídnout. Pokud je pro něj Váš příspěvek do domácnosti rozhodný tak určité "postrašení", že o ty peníze může přijít je také motivující.